لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۲

ارتش اسرائیل حملات هوایی و پهپادی به جنوب لبنان انجام داد


آرشیو
آرشیو

رسانه‌های دولتی لبنان گفتند که ارتش اسرائیل بامداد پنجشنبه چهارم آبان، حملات هوایی و پهپادی در جنوب لبنان انجام داده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، این حملات در منطقه ای انجام شده است که شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان و نیروهای اسرائیلی در هفته های اخیر تبادل آتش داشته اند.

خبرگزاری ملی لبنان گفت که هیچ تلفاتی در پی حملات اسرائیل گزارش نشده اما باعث بروز آتش سوزی در مزارع نزدیک شهر مرزی »عیتا الشعب» شده است.

بر اساس این گزارش ، شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان و نیروهای اسرائیلی با سلاح های سبک با یکدیگر درگیر شدند. در این ارتباط، خبری در مورد وارد شدن تلفات به هر یک از دو طرف منتشر نشده است.

تنش در مرز لبنان و اسرائیل پس از حمله گروه شبه‌نظامی حماس به اسرائیل در روز ۱۵ مهر و محاصره نوار غزه از سوی این کشور تشدید شده است. اسرائیل نیز در پاسخ به حمله حماس که در جریان آن بیش از ۱۴۰۰ تن کشته شدند، اقدام به حمله به غزه کرده است.

مقام های حماس که کنترل غزه را در دست دارد، می گویند که در پی حملات اسرائیل، بیش از ۶۵۰۰ تن کشته و بیش از ۱۷ هزار تن زخمی شده اند. آسوشیتدپرس می گوید نمی تواند به طور مستقل این آمار را تایید کند.

اسرائیل نیز می گوید که مواضع حماس را هدف قرار می دهد و این گروه را متهم کرده است که از سپر انسانی برای حفظ مواضع نظامی خود استفاده می کند.

در این حال، سازمان ملل متحد و آژانس های وابسته به آن، شرایط غزه را بحرانی اعلام کرده اند.

XS
SM
MD
LG