لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۲

توییت نتانیاهو به ظریف: از مدارا حرف می‌زنید؟ چه کسی را دست انداخته‌اید؟


پیام های توئیتری دو مقام ایران و اسرائیل بی سابقه است
پیام های توئیتری دو مقام ایران و اسرائیل بی سابقه است

در ادامه جدال کلامی بین وزیر خارجه ایران و نخست وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو در یک پیام توییتری٬گفته‌های وزیر امور خارجه ایران را در تناقض با عملکرد جمهوری اسلامی ایران دانست.

بنیامین نتانیاهو٬ نخست وزیر اسرائیل سه شنبه ۲۴ اسفند توییت کرد: «وزیر امور خارجه ایران درحالی از مدارا صحبت می‌کند که رژیم[جمهوری اسلامی] همجنسگرایان را اعدام می‌کند٬ روزنامه‌نگاران را به زندان می‌اندازد و خواهان نابودی اسرائیل است. آنها چه کسانی را دست انداخته‌اند؟»

به نظر می‌رسد این توییت آقای نتانیاهو در پاسخ به توییت محمد جواد ظریف٬ وزیر امور خارجه ایران باشد.

آقای ظریف روز ۲۲ اسفند در صفحه توییتر خود نوشت: «ایرانیان در طول تاریخ، سه بار یهودیان را از نابودی نجات دادند».او آقای نتانیاهو را متهم کرد که «تاریخ و تورات را تحریف می کند».

اشاره وزیر امور خارجه ایران به دو اظهارنظر اخیر نخست وزیر اسرائیل بوده است.

بنیامین نتانیاهو ابتدا هفته گذشته در دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه عنوان کرد که «۲۵۰۰ سال پیش کسانی در سرزمین پارس درصدد نابودی یهودیان بودند و امروز نیز ایران به عنوان وارث سرزمین پارس٬ این قصد خود را به نحوی آشکار و غیرقابل باور بر بدنه موشک هایشان می‌نویسد.»

او سپس در مراسم عید «پوریم» یک کنیسه(عبادتگاه یهودیان) این روایت را تکرار کرد و به کودکان یهودی گفت ایران در طول تاریخ درصدد بوده تا یهودیان را به قتل برساند.

مقام‌های ایران تاکنون بارها از نابودی اسرائیل سخن گفته و عنوان کرده‌اند که این کشور را به رسمیت نمی‌شناسند.

بنیامین نتانیاهو٬ نخست وزیر اسرائیل نیز بارها از خطر جمهوری اسلامی ایران برای اسرائیل و سایر کشورهای منطقه سخن گفته و بهمن ماه امسال با درخواست «تشکیل جبهه واحد علیه رفتارهای تهاجمی ایران» عنوان کرد که ايران در انبارهای خود هزاران موشک بالستيک با برد کوتاه و متوسط دارد که می توانند در خاک اسرائيل و ساير متحدان آمريکا در منطقه فرود آيند.

دونالد ترامپ٬ رئیس جمهوری آمریکا بهمن ماه امسال وقتی میزبان بنیامین نتانیاهو بود در پاسخ به نگرانی‌های نخست وزیر اسرائیل عنوان کرد هر کاری بتوانیم می کنیم تا ایران نتواند اسرائیل را تهدید کند.

آقای ترامپ تاکید کرد: « ما برای دفاع از اسرائیل هر کاری می کنیم.»

XS
SM
MD
LG