لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۰

نتانیاهو: ایران اصلی ترین نگرانی امنیتی ما است


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفت بیش از هشتاد درصد نگرانی های امنیتی آن کشور ایران تشکیل می دهد.

آقای نتانیاهو روز دوشنبه در مراسمی که در وزارت امور خارجه اسرائیل به مناسبت ۲۵ امین سالگرد بمبگذاری مرگبار مرکز یهودیان در بوینس آیرس برگزار شد، آن حمله را به ایران نسبت داد و گفت ایران طراح آن حمله و حزب الله لبنان عامل آن بود.

در انفجار سال ۱۹۹۲در مرکز یهودیان بوئنس آیرس در آرژانتین ۸۵ نفر کشته و حدود ۳۰۰ نفر زخمی شدند.

بنیامین نتانیاهو در هفته های اخیر بر نگرانی اسرائیل از تلاش ایران و حزب الله برای تثبیت موقعیت در سوریه تاکید و اعلام کرده است در دیدار قریب الوقوعش با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه این نگرانی را مطرح خواهد کرد.

سفر مسکو: یادآوری نقش ایران در سوریه

نخست وزیر اسرائیل در سفر روز پنجشنبه به مسکو درباره حضور نظامی ایران در سوریه پس از پایان جنگ داخلی با ولادیمیر پوتین گفتگو می کند.

بنیامین نتانیاهو در نشست روز یکشنبه کابینه در اورشلیم اعلام کرد در دیدار با پوتین نگرانی و مخالفت قاطع دولت خود را در مورد حضور دائمی نظامی ایران در سوریه ابراز خواهد داشت.

نخست وزیر اسرائیل افزود بنا به گزارشها ایران درصدد است با قرارداد یا بدون قرارداد رسمی با دمشق، حضور نیروی زمینی یا دریائی خود را در سوریه دائمی کند.

این امر موجب نگرانی شدید اسرائیل است که به گفته آقای نتانیاهو، تهران از طریق حزب الله گروه تروریستی دست نشانده اش در لبنان و سوریه بخواهد از راه بلندی های جولان یک جبهه تازه علیه اسراییل باز کند.

نخست وزیر اسرائیل سال گذشته در همین رابطه دو بار به روسیه سفر کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG