لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۵۵

فروش الکل در ورزشگاه‌های جام جهانی قطر ممنوع شد


غرفه‌های فروش آبجو در ورزشگاه خلیفه در دوحه
غرفه‌های فروش آبجو در ورزشگاه خلیفه در دوحه

در آستانه آغاز مسابقات جام جهانی فوتبال در قطر، فدراسیون جهانی فوتبال «فیفا»، جمعه تأیید کرد که فروش مشروبات الکلی در تمام ورزشگاه جام جهانی ممنوع خواهد بود.

پیشتر گزارش‌های تأیید نشده‌ای درباره ممنوعیت فروش مشروبات الکلی در هر هشت ورزشگاه‌ قطر منتشر شده بود ولی فیفا با انتشار بیانیه‌ای در توئیتر بصورت رسمی این خبر را اعلام کرد.

فیفا در این بیانیه می‌گوید که پس از گفت‌وگو با مقامات کشور میزبان، در نهایت تصمیم گرفته شده است تا مشروبات الکلی فقط در مراکز محدود و مشخصی در خارج از ورزشگاه‌ها فروخته شود.

به این ترتیب بر خلاف تصمیم قبلی، آبجو در ورزشگاه‌های قطر فروخته نخواهد شد و مشخص نیست که سرنوشت قراداد فیفا با شرکت سازنده آبجو‌های «بادوایزر» چه خواهد شد.

طبق گزارش‌‌های موجود، ارزش قراداد انحصاری این شرکت با فیفا برای فروش آبجو در ورزشگاه‌های قطر حدود ۷۵ میلیون دلار است.

با توجه به شرایطی کنونی، در جریان برگزاری مسابقات جام جهانی در قطر فقط آبجوی بدون الکل در ورزشگاه‌ها فروخته می‌شود و مشروبات الکلی در مناطق خصوصی «پذیرای مهمانان» در دسترس خواهد بود.

از سال ۲۰۱۰، زمانی که اعلام شد کشور محافظه‌کار و عمدتا مسلمان قطر میزبان جام جهانی خواهد بود، پرسش‌های زیادی درباره فروش و مصرف مشروبات الکلی در قطر وجود داشت. فروش الکل در قطر مجاز است ولی بصورت محدود و با کنترل شدید عرضه می‌شود.

به این ترتیب تماشاگران حاضر در قطر می‌توانند در مکان‌های مشخصی قبل و بعد از مسابقه آبجو بنوشند ولی در ورزشگاه آبجو عرضه نخواهد شد.

شرکت بادوایزر در حساب کاربری خود در توئیتر به این موضوع واکنش نشان داد و نوشت «خب، این خیلی ناجور است.»

XS
SM
MD
LG