لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۶

فیفا همزمان با جام جهانی فوتبال در قطر از فضای مجازی صیانت می‌کند


فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا اعلام کرد برای مبارزه با نفرت‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی، سامانه فیلتر‌ینگ فضای مجازی را در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر راه اندازی کرده است.

فیفا هدف از این اقدام را مقابله با تبعیض، محافظت از سلامت روانی بازیکنان و جلوگیری از گسترش نفرت، در شبکه‌های اجتماعی عنوان و آن را «سرویس حفاظت از رسانه‌های اجتماعی» نامگذاری کرده است.

در این سامانه، فیفا حساب‌های رسانه‌های اجتماعی همه ورزشکاران و مربیان حاضر در جام جهانی را با بررسی نظرات توهین‌آمیز، تبعیض‌آمیز و تهدیدآمیز در معرض دید عموم رصد می‌کند و سپس تخلفات را به شبکه‌های اجتماعی و مقامات قانونی گزارش می‌دهد تا در دنیای واقعی علیه کسانی که نفرت‌پراکنی می‌کنند اقدام قانونی صورت گیرد.

همزمان، بازیکنان، مربیان و سایر شرکت‌کنندگان نیز می‌توانند با مشاهده نظرات توهین‌آمیز و تهدیدآمیز در فیس‌بوک، اینستاگرام و یوتیوب آن‌را به سرویس حفاظت از رسانه‌های اجتماعی گزارش دهند.

راه‌اندازی سرویس حفاظت از رسانه‌های اجتماعی پس از انتشار دو گزارش، در خرداد ۱۴۰۱ انجام شد که بر میزان فزاینده سوء استفاده از فوتبالیست‌ها در همه پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی در طول مسابقات بین‌المللی تاکید داشت.

بازی‌های جام جهانی فوتبال قطر از روز ۲۹ آبان آغاز خواهد شد.

XS
SM
MD
LG