لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۳

بازتاب گسترده بازداشت دروازه‌بان پیشین استقلال در جریان اعتراضات مردمی


پرویز برومند، دروازه‌بان پیشین استقلال تهران
پرویز برومند، دروازه‌بان پیشین استقلال تهران

در حالیکه بازداشت برومند یکی از مهمترین اخبار منعکس شده در شبکه‌های اجتماعی در ساعات گذشته بود، رسانه‌های داخلی ایران، نیز بازداشت دروازه‌بان پیشین استقلال را تأیید کردند.

او سه‌شنبه ۲۴ آبان در جریان اعتراضات مردمی در یکی از مناطق تهران توسط نیروهای انتظامی دستگیر شد.

پیشتر گزارش‌های تأیید نشده‌ای در این رابطه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و برخی سایت‌های حکومتی از بازداشت یک ورزشکار مشهور بدون اشاره به نام و نام‌خانوادگی کامل او، خبر داده بودند.

به ادعای این منابع خبری، پرویز برومند در روزهای گذشته در شبکه‌های اجتماعی به تهییج افکار عمومی و دعوت به آنچه این رسانه‌ها اغتشاشات خیابانی عنوان کردند، پرداخته بود.

به نوشته رسانه‌های داخلی، پرویز برومند در حال «رهبری اغتشاشات، فحاشی، و آسیب زدن به اموال عمومی» بود که توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

این در حالی است که دروازه‌بان پیشین استقلال پس از مرگ مهسا امینی با انتشار مطالب مختلفی، از اعتراضات سراسری و جنبش آزادی‌خواهی مردم حمایت کرده بود.

او یکی از ده‌ها ‌ورزشکار سرشناس ایرانی است که در هفته‌های اخیر به روش‌های مختلفی به انتقاد از رویه سرکوبگرانه حکومت مبادرت کرده‌اند.

پرویز برومند در یکی از استوری‌های خود در اینستاگرم نوشته است «این روزها مرز بین حق ‌و باطل کاملا مشخص شده، عده‌ای سمت و عده‌ای سمت باطل ایستاده‌اند که تکلیف هر دو مشخصه. اما عده‌ای نیز مثل گذشته وسط ایستاده‌اند تا هم از محبوبیت مردم و هم از قدرت و منافع سیستم حاکم بهره ببرند.»

او در ادامه با اشاره به اینکه دوران وسط بازی به پایان رسیده است، تأکید کرده که «تمام قد در راستای احقاق حق مردم وطنم، کنارشان ایستاده‌ام.»

بازداشت پرویز برومند بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت و با اعتراض بسیاری از کاربران ایرانی از ورزشکاران همراه بود.

علی کریمی، تصویری از پرویز برومند را به اشتراک گذاشت و نوشت «با شرف زندگی کنیم»

امیر حسین صادقی نیز تصویری از خود به‌همراه پرویز برومند را منتشر کرد و گفت «درد بلات بخوره تو سر پ.یوز هاملی»

میلاد زندی‌پور تصویری از پرویز برومند و نیما نکسیا را به اشتراک گذاشت و نوشت «چه تفاوتی هست، یکی در رسانه ملی که متعلق به همه ما ایرانیان است، به او فرصت داده می‌شود که از حکومت دفاع کند، میشه مدافع نظام، ولی به مخالف نظام نه، میشه اغتشاشگر»

مهرداد پولادی تصویر پرویز برومند را منتشر کرد و گفت « با شرف که باشی، طرف حق وایمیسی و سرت را برای ملت خم می‌کنی، نه برای قاتلشون»

اگرچه رقابت کلامی همواره میان طرفداران سرخابی‌های پایتخت قدمتی طولانی دارد، ولی در هفته‌های اخیر هواداران هر دو تیم داربی، استقلال و پرسپولیس در حمایت از چهره‌هایی مانند علی دایی، علی کریمی، وریا غفوری، و این بار پرویز برومند متحد و یک‌صدا وارد عمل شده‌اند و اختلافات همیشگی را کنار گذاشته‌اند.

این درحالی است که علی کریمی، ستاره سابق فوتبال ایران، در یکی از جدیدترین پست‌های توییتری خود به برجسته کردن تناقضات در گفتار و کردار جمهوری اسلامی پرداخته و اشاره می‌کند که این تناقضات سبب تنفر ایرانیان از مقامات جمهوری اسلامی و دین‌شان شده‌اند.


همچنین مهدی مهدوی‌کیا، ملی‌پوش سابق فوتبال ایران، نیز با انتشار پیامی در اینستاگرام نوشت: «...ننگ بر کسانی که مردم این مملکت رو به خودی و غیر خودی تقسیم کردند.»

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG