لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۷

انتخابات محلی که در ونزوئلا ملی شد؛ تلاش برادر چاوز مقابل مخالفان مادورو


مخالفان امیدوارند برادر چاوز را در انتخابات فرمانداری ایالیت باریناس شکست دهند.
مخالفان امیدوارند برادر چاوز را در انتخابات فرمانداری ایالیت باریناس شکست دهند.

رقابت برای کسب مقام فرمانداری ایالت باریناس در ونزوئلا به یک رقابت ملی تبدیل شده است. رقابتی که به خاطر نفوذ دولت مادورو نابرابر به نظر می رسد.

در انتخابات روز یکشنبه در ۲۳ ایالت ونزوئلا، رقابت در فرمانداری ایالت باریناس به نماد رقابت موافقان و مخالفان رئیس جمهوری تبدیل شده است.

در باریناس، «آرگنیس چاوز» برادر هوگو چاوز رئیس جمهوری پیشین ونزوئلا با «فردی سوپرلانو» از حزب مخالف طرفداران نیکولاس مادورو رئیس جمهوری کنونی رقابت می کنند و در واقع مبارزه میان خانواده چاوز و مادورو با مخالفان حکومت است که مادورو و دولت او را به بی کفایتی و فساد ی که به نابود ی اقتصاد کشور منجر شده، متهم می کنند.

چاوز ۵۹ ساله مهندس برق و فرماندار کنونی باریناس سوار بر دوچرخه در خیابانها به راه می افتد و از مردم می خواهد به او رای بدهند.

«فردی سوپرلانو» ۴۱ ساله، رقیب دموکرات وی که تی شرت سفید با عکس لئوپولدو لوپز رهبر زندانی جنبش دمکراسی ونزوئلا را پوشیده، به رای دهندگان گوشزد می کند که شکست چاوز یعنی بیرون راندن دودمان چاوز از حکومت ۱۸ ساله برکشور که سیاست های آن به ویرانی کامل اقتصاد شکوفای ونزوئلا منجر شده است.

فساد حکومت مادورو و بی کفایتی در کشاندن اقتصاد ونزوئلا به نابسامانی کنونی از یک سو و شیوه دیکتاتور ی رئیس جمهوری در سرکوب مخالفان و پارلمان موجب شده است افکار عمومی در ونزوئلا و جهان خارج علیه حکومت سوسیالیستی مادورو بسیج شود.

مخالفان با اشاره به اوضاع اقتصادی از رای دهندگان خشمگین می خواهند با حضور گسترده در پای صندوق های رای در انتخابات فرماندار ی۲۳ ایالت کشور سیاست های مادورو را به چالش بکشند.

تازه ترین نظر سنجی ها نشان می دهد ائتلاف دموکراتیک مخالفان مادورو نزدیک به ۴۵ درصد و طرفداران رئیس جمهوری ۲۱ درصد آراء را به خود اختصاص خواهند داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG