لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۹

ادامه درگیری ها در ونزوئلا در آستانه برگزاری انتخابات مجمع قانون اساسی کشور


اوپوزیسیون ونزوئلا یک روز پیش از برگزاری انتخابات مجمع بازنویسی قانون اساسی در آن کشور از مردم خواسته است به تظاهرات سراسری ادامه دهند.

در همین حال دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری چپ‌گرای ونزوئلا، به بازداشت و حبس شهردارانی که با اپوزیسیون همراهی می کنند ادامه می دهد.

معترضان به انتخابات مجمع بازنویسی قانون اساسی که به دستور نیکلاس مادورو روز یکشنبه هشتم مرداد برگزار خواهد شد، در کاراکاس پایتخت ونزوئلا با پلیس درگیر شدند.

اپوزیسیون ونزوئلا می گوید هدف مادورو برقراری یک رژیم دیکتاتوری از طریق تشکیل این مجمع است.

ناآرامی ها در ونزوئلا در آستانه انتخابات مجمع بازنویسی قانون اساسی

انریکه کاپریلس، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا، ضمن اشاره به اینکه مردم ونزوئلا به دنبال تغییر و دموکراسی هستند از آنها خواست به جای رفتن به حوزه های رای گیری به تظاهرات در خیابان ها ادامه دهند.

دیوان عالی ونزوئلا روز جمعه حکم بازداشت الفردو راموس، یکی از شهرداران را در استان لارا، به اتهام کمک به معترضان مخالف رئیس جمهوری صادر کرد. تلاش مردم در ساختمان شهرداری برای نجات شهردار از دست ماموران امنیتی ناکام ماند. راموس به پانزده سال زندان و منع دایم از مشاغل دولتی محکوم شده است.

فردی گوورا، از دیگر رهبران اپوزیسیون ونزوئلا، با اشاره به تحریم های اعمال شده علیه دولت مادورو از سوی آمریکا، آلمان، و دیگر کشورهای اروپایی گفت جامعه جهانی اکنون موضع واحدی علیه دولت مادورو اتخاذ کرده است.

آقای مادورو هشدار داده است شرکت در تظاهرات علیه دولت می تواند ده سال زندان در پی داشته باشد. در گیری های خیابانی چهار ماه گذشته بین معترضان و نیروهای امنیتی ونزوئلا تا کنون بیش از ۱۱۰ کشته بر جای گذاشته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG