لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۳

بیش از ۷ میلیون نفر در همه‌پرسی نمادین مخالفان ونزوئلا شرکت کردند


تحلیلگران مسائل ونزوئلا شرکت ۷ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۱۷۰ نفر در رفراندم غیررسمی یکشنبه را نشانه حمایت مردم از اپوزوسیون می‌دانند.
تحلیلگران مسائل ونزوئلا شرکت ۷ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۱۷۰ نفر در رفراندم غیررسمی یکشنبه را نشانه حمایت مردم از اپوزوسیون می‌دانند.

مخالفان نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کردند بیش از هفت میلیون نفر در یک همه پرسی نمادین درباره طرح او برای استفاده از قانون اساسی به نفع خود شرکت کرده‌اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، این رأی گیری با حمله حامیان مادورو به یک مرکز اخذ رأی در کلیسیایی در غرب پایتخت و کشته شدن یک زن ۶۱ ساله و زخمی شدن چند نفر دیگر مختل شد.

همه‌پرسی غیررسمی روز یکشنبه درباره طرح رئیس جمهوری برای تشکیل یک مجمع ملی جدید برای بازنویسی قانون اساسی برگزار شد و آقای مادورو آن را بی‌معنا و غیرقانونی خوانده است.

تحلیلگران مسائل ونزوئلا شرکت هفت میلیون و ۱۸۶ هزار و ۱۷۰ نفر در ونزوئلا و دیگر کشورهای جهان در این رفراندم نمادین را نشانه حمایت چشم‌گیر مردم از اپوزیسیون می‌دانند.

این رأی‌گیری دو هفته قبل از همه‌پرسی ۳۰ ژوئیه دولت برگزار شد که نیکلاس مادورو خواستار حضور گسترده مردم و بیان نظر خود در مورد تشکیل مجمع ملی اصلاح قانون اساسی شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG