لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۴

یک معترض دیگر در ونزوئلا با شلیک پلیس کشته شد


معترضان ونزوئلایی به جوانی که در جریان سرکوب پلیس جراحت مرگبار برداشته، کمک می کنند.
معترضان ونزوئلایی به جوانی که در جریان سرکوب پلیس جراحت مرگبار برداشته، کمک می کنند.

با مرگ یک معترض دیگر در ونزوئلا شمار کشته شدگان تظاهرات اعتراض آمیز مردم به ۷۶ نفر رسید.

تظاهرات ضد دولتی ونزوئلا که از سه ماه پیش در اعتراض به بحران اقتصادی، کمبود مواد غذایی و سرکوب آزادی‌ها آغاز شده است، کماکان ادامه دارد و نيروهای ضد شورش دولتی برای جلوگیری از گسترش تظاهرات با گلوله‌های پلاستيکی به سمت تظاهرکنندگان شليک می کنند.

پدر دیوید وانلینا، جوانی که در جریان اعتراضات کشته شد، روزهائی را به یاد می‌آورد که نیکلاس مادرو در شبکه حمل و نقل کشور راننده اتوبوس بود و زیر دست او کار می کرد و حالا در مقام ریاست جمهوری شاهد ابراز تاسف از کشته شدن فرزند اوست.

او گفت: «پسر من قرار بود امروز اوراق فارغ اتحصیلی اش را تحویل بدهد. این ایده‌آل او بود و اصولاً برای همین مبارزه می‌کرد. من سالها وقتی توی شبکه اتوبوسرانی پلازا ونزوئلا کار می‌کردم رئیس نیکلاس مادرو رئیس جمهور فعلی بودم.»

ماریلیس رامیرز، یکی از معترضان، نیز گفت: «دارند بچه‌های ما را قتل عام می‌کنند. به همین دلیل هم به خیابانها آمده ایم و بدون ترس به تظاهرات خود ادامه می‌دهیم . آنها سعی می‌کنند ما را بترسانند ولی ما از کسی نمی‌ترسیم؛ ترس و وحشت مادرها حتی کمتر از مردهاست. من نمی‌ترسم چون بچه‌ها و نوه‌های من به خیابان آمده اند؛ ما آزادی می‌خواهیم.»

رئیس جمهوری ونزوئلا پیشتر در یک کنفرانس خبری ضمن ابراز تاسف از کشته شدن مردم، از مخالفان خود به خاطر کاربرد تاکتیک‌های خشونت‌آمیز انتقاد کرده بود.

از زمان آغاز اعتراضات در ونزوئلا در ارديبهشت امسال تا کنون علاوه بر کشته شدن ۷۶ نفر، بيش از ۱۴۰۰ نفر زخمی و نزدیک به ۵۰۰ نفر بازداشت شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG