لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۰

نظرسنجی سه ایالت مهم: کلینتون برای ریاست جمهوری از ترامپ آماده تر است


تصویر دو نامزد احتمالی دو حزب جمهوریخواه و دموکرات روی لیوان های تبلیغاتی.
تصویر دو نامزد احتمالی دو حزب جمهوریخواه و دموکرات روی لیوان های تبلیغاتی.

نتایج یک نظر سنجی جدید نشان می دهد رای دهندگان آمریکایی در ایات های فلوریدا، اوهایو و پنسیلوانیا، بر این نظر هستند که هیلاری کلینتون آمادگی بیشتری برای ریاست جمهوری دارد. این سه ایالت می توانند در انتخابات آبان ماه، پیروز انتخابات را تعیین کنند.

در آمریکا برخی ایالت ها مثل کالیفرنیا، به طور سنتی به دموکرات ها رای می دهد و برخی ایالت ها مثل تگزاس سنتی به جمهوریخواهان رای می دهد. ایالت هایی مثل فلوریدا، اوهایو و پنسیلوانیا معمولا گرایش غالبی ندارند و در هر انتخابات امکان دارد اکثریت رای دهندگان به سوی یکی از دو حزب گرایش داشته باشند.

به همین دلیل نامزدهای انتخابات تلاش زیادی برای کسب اکثریت آرا در این ایالت ها دارند.

در نظر سنجی که توسط دانشگاه کوئینپیاک انجام گرفت معلوم شد خانم کلینتون در فلوریدا به نسبت ۴۷ بر ۳۹ درصد از دونالد ترامپ جلوتر است. در ماه مه آنها تقریبا شانه به شانه حرکت می کردند.

در اوهایو کلینتون توانست خود را به ترامپ برساند ، و اینک هر دو در سطح ۴۰ درصد قرار دارند. در پنسیلوانیا ، کلیینتون با یک درصد جلوتر حرکت می کند.

در هر سه ایالت ، خانم کلینتون آماده تر برای ریاست جمهوری، هوشمند تر ، با معیارهای اخلاقی بالاتر دیده می شود. در همین حال، رای دهندگان فکر می کنند ترامپ در ایجاد شغل و نبرد با تروریسم بهتر عمل خواهد کرد.

تا کنون بسیاری از جمهوریخواهان ارشد نتوانسته اند کاملا جانب ترامپ را بگیرند، و علائمی وجود دارد که نشان می دهد اختلاف به وحدت حزب صدمه می زند.

در فلوریدا، که در آن جمعیت لاتینی تبار از دو ایالت دیگر بیشتر است، ترامپ با رهبران محلی در مجادله بوده است. اخیرا بر سر حمله به یک قاضی امریکایی – مکزیکی ، که به پرونده تقبل در دانشگاه ترامپ رسیدگی می کند، با انتقادهایی روبرو شد.

XS
SM
MD
LG