لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۴

فاصله هیلاری کلینتون با دونالد ترامپ بار دیگر دورقمی شد


هیلاری کلینتون، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بار دیگر با اختلافی دو رقمی از رقیبش، دونالد ترامپ، پیش افتاده است.

بر اساس آخرین نظرسنجی انجام شده توسط خبرگزاری رویترز در هفته گذشته که نتیجه آن جمعه چهارم تیر ماه منتشر شد، در حالیکه تقریبا ۴۷ درصد از آمریکائی‌ها از هیلاری کلینتون نامزد قطعی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت می‌کنند، کمی بیش از ۳۳ درصد از مردم این کشور طرفدار دونالد ترامپ، کاندیدای احتمالی حزب جمهوریخواه در این رای گیری هستند.

در این بین، بیست درصد از آمریکائی‌های شرکت کننده در نظرسنجی نیز گفته‌اند که از هیچ یک از این دو حمایت نمی‌کنند.

هفته گذشته همچنین اعلام شد، در فاصله بین ده خرداد تا ده تیر، تشیکلات ستاد انتخابات هیلاری کلینتون چهل میلیون دلار در اختیار داشته، اما این رقم برای تشکیلات دونالد ترامپ در همین مدت، تنها یک میلیون و سیصد هزار دلار بوده است.

افزایش اختلاف رای هیلاری کلینتون با دونالد ترامپ درحالیست که یک هفته قبل اعلام شده بود محبوبیت آقای ترامپ و در پی تیراندازی خونین یک جوان مسلمان در کلوپ همجنسگرایان در اورلاندو بالا رفته و اختلاف او با خانم کلینتون کمتر شده است. حال به نظر می رسد با فروکش کردن بحث بر سر حادثه اورلاندو، محبوبیت خانم کلینتون دوباره رو به افزایش گذاشته است.

در آخرین تحول مربوط به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، برنی سندرز دیگر داوطلب نامزدی ریاست جمهوری از دموکرات که نتوانست برای کسب نامزدی حزب بر هیلاری کلینتون چیره شود، اعلام کرده که در انتخابات آبان ماه آینده به خانم کلینتون رای خواهد داد؛ امری که می تواند به افزایش بیشتر محبوبیت رقیب دونالد ترامپ منجر شود.

XS
SM
MD
LG