لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۶

سخنگوی کاخ سفید: آمریکایی ها از فرمان رئیس جمهوری برای لغو ویزا حمایت می کنند


سخنگوی کاخ سفید
سخنگوی کاخ سفید

در حالیکه اعتراضها به فرمان اجرایی دونالد ترامپ برای لغو ویزای شهروندان هفت کشور ادامه دارد، سخنگوی کاخ سفید می گوید نظرسنجی ها نشان می دهد اکثر آمریکایی ها از این فرمان اجرایی حمایت می کنند.

به گزارش رویترز، شان اسپایسر در کنفرانس خبری روز چهارشنبه ۱۳ بهمن، هرگونه نگرانی مردم آمریکا نسبت به حکم مهاجرتی ترامپ را رد کرد و گفت بر اساس نظر سنجی های اخیر اکثریت مردم آمریکا از رییس جمهور تازه و رویکرد های او حمایت می کنند.

سخنگوی کاخ سفید به نظر سنجی تازه موسسه پژوهشی رسموسن استناد کرد که می گوید ۵۷ در صد آمریکایی ها از اجرای این حکم حمایت کرده اند.

به گفته آقای اسپایسر، آنها اعتقاد دارند اجرای این حکم تا زمانی که دولت راه بهتری پیدا نکند، باید ادامه پیدا کند.

سخنگوی کاخ سفید در این جلسه به یک نظرسنجی از رویترز هم اشاره کرد که در آن ۶۶ درصد مردم معتقدند که باید آمریکا ورود پناهجویان را محدود کند.

همزمان رویترز با انتشار نظرسنجی خود اعلام کرد که ۳۱ درصد از امریکایی ها معتقدند که اجرای این حکم موجب بیشتر شدن امنیت ایالات متحده می شود و ۲۶ درصد حتی اجرای آن را سبب نا امنی بیشتر دانسته اند.

آقای ترامپ در روز جمعه ۸ بهمن در فرمانی به طور موقت صدور هرگونه ویزا برای شهروندان هفت کشور ایران، سوریه، عراق، لیبی، یمن، سودان و سومالی به مدت ۹۰ روز تعلیق کرد. این فرمان اعتراض هایی را در آمریکا در پی داشت. حتی سرپرست دادستانی کل آمریکا بخاطر آنچه «سرپیچی از دستور رئیس جمهوری» نام گرفت، برکنار شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG