لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۷

یک سخنگوی وزارت خارجه به صدای آمریکا: واشنگتن در کنار خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی است


نمایی از ساختمان وزارت امور خارجه ایالات متحده - آرشیو
نمایی از ساختمان وزارت امور خارجه ایالات متحده - آرشیو

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به بیانیه مشترک اخیر کانادا، سوئد، بریتانیا و اوکراین در مورد پرونده هواپیمای مسافری اوکراینی که سپاه پاسداران دو سال پیش آن را در نزدیکی تهران با موشک سرنگون کرد، گفت که وزارتخانه متبوعش از محتوای آن باخبر است.

این سخنگو روز جمعه ۲۶ آذر در پاسخ به بخش فارسی صدای آمریکا گفت: ایالات متحده با ابراز عمیق‌ترین مراتب تسلیت خود به خانواده‌های قربانیان پرواز پی‌اس-۷۵۲، در جستجوی پاسخ و حل و فصل پرونده مرگ عزیزان‌شان، در کنار آنها است.

کانادا، سوئد، بریتانیا و اوکراین، که شهروندانشان در فاجعه سرنگونی هواپیما کشته شدند، روز پنجشنبه با صدور یک بیانیه مشترک به جمهوری اسلامی ایران هشدار دادند که صبر آنها در قبال تهران، به دلیل امتناع از رسیدگی به درخواست‌های پرداخت غرامت به قربانیان، در حال لبریز شدن است.

در این بیانیه تاکید شده است که ایران تا شانزدهم دی ماه سال جاری فرصت دارد تا پاسخ دهد، در غیر این صورت این کشورها به طور جدی «اقدامات دیگری» را برای حل این موضوع، در چارچوب قوانین بین المللی، مورد بررسی قرار خواهد داد. در این بیانیه به جزئیات این اقدامات اشاره نشده است.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG