لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۵

ستاد ترامپ: دلیل حذف برخی اظهارات ترامپ از وبسایت «مشکل فنی» است


برخی مواضع جنجالی دونالد ترامپ در طول دوران تبلیغات انتخاباتی، از جمله منع ورود مسلمانان به آمریکا و لغو توافق پاریس برای مقابله با تغییرات اقلیمی، برای مدتی از وبسایت ستاد انتخاباتی او حذف شدند؛ امری که به گفته ستاد آقای ترامپ به دلیل «مشکل فنی» رخ داده است.

خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه در گزارشی نوشت، لینک مربوط به پیشنهاد هفتم دسامبر او با عنوان «اظهارات دونالد جی ترامپ در باره جلوگیری از مهاجرت مسلمانان» که خواهان ممنوعیت کامل ورورد مسلمانان به ایالات شده بود، از روی وبسایت ناپدید شده است.

همچنین قسمت‌های مربوط به فهرست اعضای مورد نظر او برای دیوان عالی کشور در صورت رئیس جمهور شدن، برخی جزئیات مشخص از برنامه‌های اصلاحی در زمینه‌های اقتصادی و دفاعی، و نیز اظهار نظر او درباره توافق آب و هوایی پاریس حذف شده است.

رویترز ساعاتی بعد از قول یکی از سخنگویان ستاد دونالد ترامپ نوشت که این موضوع - که برخی آن را نشانه «نرم تر شدن مواضع» رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده دانستند - به دلیل بروز مشکل فنی در وبسایت رخ داده است.

به گفته استیون چونگ، صفحات خاصی از قسمت مربوط به اطلاعیه های مطبوعاتی برای مدتی و به صورت موقت به صفحه اول هدایت می شدند.

این نخستین بار نیست که تغییراتی در وبسایت ستاد انتخاباتی آقای ترامپ بدون ارائه توضیح قبلی مشاهده می شود.

با وجود عدم دسترسی به برخی مطالب، بیشتر نظرات نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات هشتم نوامبر درباره موضوعات عمده، همچنان بر روی وبسایت ستاد انتخاباتی او در دسترس بودند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG