لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۸

دونالد ترامپ: از استفاده "واژگان نامناسب" پشیمانم


نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا در جدیدترین سخنرانی انتخاباتی خود، بابت استفاده از "واژگان نامناسب" در برخی سخنرانی های قبلی اش ابراز پشیمانی کرد.

دونالد ترامپ روز پنجشنبه در حالی که با ادبیاتی فروتنانه سخن می‌گفت، بدون نام بردن از گروه خاصی گفت: "گاهی اوقات، در گرماگرم مناظره‌ها که درباره موضوعات مختلفی بحث می شود، از واژگان نامناسبی استفاده، یا این که مطلبی اشتباه بیان می شود. من این کارها را انجام دادم ... و پشیمانم."

او اضافه کرد: "من پشیمانم، به ویژه اگر این کلمات موجب رنجش افراد شده است. از این مسائل باید گذشت زیرا امور مهمتری در پیش است. اما من به قولی که به شما دادم وفادارم و همیشه به شما حقیقت را خواهم گفت."

این نامزد جمهوریخواه، که سخنانش درباره اقلیت های مذهبی و قومی در آمریکا جنجال برانگیز بوده است، در ادامه گفت که سخنانش که موجب رنجش لاتین تبارها و مسلمانان شده، به دلیل صداقت بوده است.

آقای ترامپ البته توضیح داد که هیچگاه نخواسته در بیان عقایدش از واژه های "تزئینی" که معمولا بر دهان سیاست جاریست، استفاده کند.

او در این سخنرانی بار دیگر گفت که با تروریسم رادیکال اسلامی، مبارزه خواهد کرد و از ورود شهروندان کشورهایی که گروههای افراطی در آن فعال هستند، جلوگیری خواهد کرد.

در این سخنرانی، نیز مانند اغلب سخنرانی های قبلی آقای ترامپ، تعدادی معترض جمع شده بودند.

در خبری دیگر درباره فعالیت های انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس ستاد انتخاباتی او به دنبال تغییرات جدید در مدیریت ستاد، از کار خود استعفا داد.

پل مانافورت تنها دو ماه پیش کار خود را به عنوان رئیس ستاد آقای ترامپ آغاز کرده بود.

برپایه جدیدترین نظرسنجی‌های منتشر شده توسط مرکز تحقیقات پیو، راسموسن و رویترز خانم کلینتون دموکرات در رقابت چهار نفره شامل آقای ترامپ جمهوریخواه، گری جانسون لیبرترین و خانم استاین از حزب سبز از همه پیش افتاده است.

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG