لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۲

نخستین گزارش «وضعیت عمومی» پرزیدنت ترامپ به کنگره رکورد توئیتر را شکست


نخستین سخنرانی سالانه پرزیدنت ترامپ در نشست مشترک کنگره درباره وضعیت عمومی کشور، بیشترین میزان انتشار پیام‌ها در مورد سخنان رئیس جمهوری آمریکا و حواشی آن مراسم را در توئیتر داشته است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، توئیتر روز چهارشنبه اعلام کرد حدود ۴ و نیم میلیون توئیت درباره اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و مراسم سه‌شنبه شب در این شبکه اجتماعی منتشر شده است.

بنا بر اعلام توئیتر، رکورد بیشترین توئیت درباره سخنرانی رئیس جمهوری آمریکا در نشست مشترک اعضای مجلس نمایندگان و سنا، ۳ میلیون بوده که آن هم متعلق به سخنرانی سال گذشته پرزیدنت ترامپ بود.

سخنرانی زمستان گذشته آقای ترامپ در برابر نمایندگان دو مجلس کنگره آمریکا – که اندکی پس از آغاز به کار دولت او (در اول بهمن ۱۳۹۵) انجام شد – در واقع از نظر فنی تشریح وضعیت عمومی کشور نبود.

به گفته توئیتر، بیشترین میزان ارسال پیام‌ها در آن شبکه اجتماعی هنگامی بود که پرزیدنت ترامپ درباره برخوردهای فرهنگی بر سر اعتراض‌های مردمی به بی‌عدالتی‌های نژادی و سرود ملی صحبت می‌کرد.

پس از این دو موضوع، بیشترین میزان انتشار توئیت‌ها در مورد اظهارات رئیس جمهوری هنگامی بود که وی به تشریح طرح پیشنهادی دولت خود برای اصلاح قوانین مهاجرت به ایالات متحده پرداخت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG