لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۷

نخستین سخنرانی پرزیدنت ترامپ درباره وضعیت کشور: متفاوت و متمرکز بر پنج حوزه


دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده قرار است سه شنبه شب ۳۰ ژانویه نخستین سخنرانی خود را در تشریح وضعیت عمومی کشور در جمع نمایندگان دو مجلس کنگره آمریکا بیان کند و رسانه ها معتقدند که او قصد دارد دستور کار خود را برای سال ۲۰۱۸ میلادی در پنج حوزه ترسیم کند.

جردن فابین در یادداشتی در وبسایت نشریه هیل نوشت، پرزیدنت ترامپ خواهد کوشید کنگره را بر سر طرح مهاجرتی خود که با مخالفت هایی در میان قانونگذاران روبرو شده است، به عنوان حرکتی دو حزبی تحت فشار بگذارد. شماری از مهاجران جوانی که در کودکی با والدین شان به طور غیرقانونی به آمریکا آورده شده اند در جلسه امروز در جایگاه مهمان حضور خواهند داشت. کاخ سفید سال گذشته طرح معافیت این مهاجران از پیگرد قانونی را لغو کرد.

  • پوشش ویژه سخنرانی پرزیدنت دونالد ترامپ | گزارش سالانه رئیس جمهوری به کنگره درباره وضعیت عمومی کشور

  • از تلویزیون، سایت، فیسبوک، یوتیوب و اینستاگرام صدای آمریکا

بر اساس این گزارش، یک مقام ارشد دولت ترامپ می گوید رییس جمهوری بخش قابل توجهی از سخنرانی خود را به طرح چند هزار میلیارد دلاری بازسازی زیرساخت ها شامل جاده ها، پل ها و سیستم حمل و نقل اختصاص می دهد.

کاخ سفید هنوز طرح پرزیدنت ترامپ برای زیرساخت ها را منتشر نکرده است، اما پیش نویس درز کرده به رسانه ها از یک رشته سرمایه گذاری های از محل بودجه عمومی و همچنین ترکیبی از منابع دولت های محلی و بخش خصوصی حکایت دارد.

اوضاع امید بخش اقتصادی، نرخ پایین بیکاری که در حدود چهار درصد دور می زند و نرخ بی سابقه متوسط سهام داو جونز از نکات مورد اشاره رییس جمهوری خواهد بود.

زمینه سازی برای انتخابات میان دوره ای نوامبر ۲۰۱۸ و اثبات تفاوت ریاست جمهوری دونالد ترامپ از دیگر نکات سخنرانی سه شنبه در برابر نشست مشترک دو مجلس کنگره خواهد بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG