لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۲

مک کانل: ترامپ در سخنرانی وضعیت عمومی کشور اخباری عالی را خبر می‌دهد


سناتور جمهوریخواه میچ مک کانل، رهبر اکثریت در مجلس سنا، می گوید: «پرزیدنت ترامپ طی سخنرانی وضعیت عمومی کشور می تواند منادی بسیاری از دستاوردهای سال اول خود در کاخ سفید باشد و بینش خود را برای سال دوم ارائه کند.»

مک کانل در یادداشتی برای «کوریر جورنال» نوشته است: «در حالی که رییس جمهوری به وضعیت قوی کشورمان می پردازد، من مفتخر خواهم بود که بایستم و کف بزنم.»

از نظر مک کانل تصویب قانون مالیات که ماه گذشته بدون رای حتی یک دموکرات تصویب شد، حذف مقررات زاید و انتصاب قضات فدرال از جمله دستاوردهای ترامپ در سال نخست ریاست جمهوری اش است.

سناتور مک کانل می گوید انتظار دارد ترامپ جزییات طرح بازسازی زیرساخت ها که رییس جمهور از زمان ورودش به کاخ سفید درباره آن صحبت کرده است را ارائه کند. شماری از دموکرات ها گفته اند به نشانه اعتراض در مراسم سخنرانی سه شنبه شب حاضر نخواهند شد.

روشن نیست که آیا رییس جمهور درباره مناقشه جاری بر سر اصلاح قوانین مهاجرتی صحبت خواهد کرد یا نه. مک کانل گفت امیدوار است مذاکرات جاری در سنا نتیجه ای بلند مدت برای امنیت مضاعف مرزی و مهاجرینی داشته باشد که در کودکی خانواده شان آن ها را به آمریکا آوردند.

چند تن از قانونگذاران دموکرات قصد دارند بعضی از این جوانان مهاجر را به عنوان مهمان به مراسم سخنرانی بیاورند.

مک کانل در یادداشت خود می نویسد: «دولت ترامپ برای بهبود زندگی مردم آمریکا با کنگره جمهوریخواه سخت همکاری کرده است. در حالی که دموکرات های لیبرال واشنگتن از هر فرصتی برای مانع تراشی در برابر برنامه کاری رییس جمهور استفاده کرده اند تا رضایت خاطر جناح چپ افراطی را جلب کنند، جمهوریخواهان تمرکز خود بر مسائل مهم برای خانواده های طبقه متوسط و کارگران را حفظ کرده اند.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG