لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۹

دیدگاه| رهبر دموکرات‌های سنا: منتظر شنیدن چه چیزهایی از پرزیدنت ترامپ هستیم


یادداشتی در واشنگتن پست از سناتور دموکرات چاک شومر، رهبر اقلیت در سنای آمریکا

پرزیدنت ترامپ در نخستین سخنرانی سالانه وضعیت عمومی کشور باید از کنگره بخواهد سرمایه گذاری چشمگیری را در زیرساخت کشور تصویب کند. در این مساله دموکرات ها با رییس جمهور هم نظر هستند: زیرساخت فیزیکی آمریکا ستون فقرات اقتصاد ما است و در این زمینه عقب مانده ایم. اگر به سرعت زیرساخت هایمان را تعمیر و نوسازی نکنیم، با خطر واگذار کردن رهبری اقتصاد جهانی قرن بعد به چین و هند روبرو خواهیم بود.

در طرح بودجه پیشنهادی پرزیدنت ترامپ از سرمایه گذاری در زیرساخت ها کم شده است و در عوض دولت برای تامین بودجه زیرساخت ها به شرکت های خصوصی یا دولت های محلی تکیه کرده است که به معنای افزایش مالیات محلی یا عوارض است.

دموکرات ها در انتظار شنیدن تاکید رییس جمهور بر نیاز به سرمایه گذاری عمده و مستقیم فدرال در زیرساخت ها است.

بزرگترین توسعه سیستم بزرگراه های فدرال در دوره ریاست جمهوری دووایت آیزنهاور یک رهبر جمهوریخواه رخ داد. حتی رونالد ریگان هم سعی کرد مانع کاهش سرمایه گذاری فدرال در بزرگراه ها شود.

دموکرات ها معقتدند تمام مناطق حومه در آمریکا باید به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشند. طرح بازسازی زیرساخت ها به دست بخش خصوصی کار را به انجام نمی رساند. حتی در بسیاری از مناطق پرجمعیت هم پروژه با اتکا به بخش خصوصی جلو نخواهد رفت.

دموکرات ها می خواهند با پرزیدنت ترامپ بر سر بازسازی زیربنای آمریکا همکاری کنند. اما ما نباید از طبقه متوسط بخواهیم هزینه یک هزار میلیارد دلاری این پروژه را با پرداخت عوارض و افزایش مالیات جبران کند.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG