لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۳۶

فرمان اجرائی پرزیدنت ترامپ درباره تحریم‌های بیشتر علیه کره شمالی


دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز پنجشنبه در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک اعلام کرد واشگتن تحریم‌های بیشتری را علیه کره شمالی اعمال خواهد کرد.

پرزیدنت ترامپ پس از دیدار با رئیس جمهوری کره جنوبی و نخست وزیر ژاپن در مقر سازمان ملل فرمان در گفتگو با خبرنگاران فرمان اجرائی جدید را اعلام کرد

پرزیدنت ترامپ گفت : امروز فرمان اجرائی جدیدی را اعلام می کنم که هم اکنون امضا کرده ام و در حد قابل اهمیتی اختیارات ما در هدف قرار دادن افراد، شرکتها،و نهادها ی مالی را که برای کره شمالی تسهیلاتی فراهم می سازند یا باآن معامله می کنند گسترش می دهد.

همانگونه که در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد یادآور شدم، برنامه تسلیحات هسته ای و موشکی کره شمالی برای صلح و امنیت جهان ما تهدیدهای بزرگی به شمار می روند و این قابل قبول نیست که از این رژیم جنایتکارو یاغی حمایت مالی بشود.
رژیم ددمنش کره شمالی برای شهروندان خودش یا حاکمیت کشورهای دیگر احترامی قائل نیست.

فرمان اجرائی جدید،موجب خشکاندن منابع درآمدی خواهد شد که تلاش های کره شمالی درتولید مرگبار ترین سلاح شناخته شده بشری را تامین می کند.

در فرمان از وزارت خزانه داری خواسته شده فرد یا شخص حقوقی را که در زمینه کالاها، خدمات یا فناوری دادو ستد مهمی با کره شمالی دارد هدف قرار دهد.

من بسیار مفتخرم که این موضوع را اعلام می کنم . شاید شما هم همین چند لحظه پیش شنیده باشید که بانک مرکزی چین ازسایر بانکهای کشور با آن سامانه بزرگ بانکی، خواسته است بی درنگ هرنوع ارتباط با کره شمالی را قطع کنند.این همین حالا اتفاق افتاد و گزارش شده است.

علاوه بر کارهای دیگر، مادر حال شناسائی صنایع جدید بافندگی، ماهیگیری، فناوری اطلاعاتی، و صنعتی ای هستیم که وزارت خزانه داری می تواند هدف تحریمهای کوبنده قرار دهد.

رئیس جمهوری آمریکا پیشتر در سخنرانی روز سه شنبه خود در نخستین روز نشست سران مجمع عمومی سازمان ملل گفته بود کره شمالی با آزمایش‌های موشکی بالیستیک، جهان را به چالش کشیده است.

پانزده عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد دوشنبه هفته گذشته در واکنش به جدیدترین آزمایش موشکی کره شمالی، در نشستی فوق العاده نهمین قطعنامه تحریم‌های بین المللی علیه پیونگ یانگ را به اتفاق آرا تصویب کردند.

رئیس جمهوری ایالات متحده، روز بعد، این جدیدترین تحریم‌های شورای امنیت را یک «گام بسیار کوچک» دانست و گفت در مقایسه با آنچه در برابر رویکرد پیونگ یانگ می‌توان انجام داد، «ناچیز» است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG