لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۳

ترامپ در نخستین سخنرانی سازمان ملل: رژیم ایران بیشتر از همه از مردم خود می‌ترسد


این نخستین سخنرانی پرزیدنت ترامپ در نشست عمومی سازمان ملل به عنوان رئیس جمهوری آمریکاست.
این نخستین سخنرانی پرزیدنت ترامپ در نشست عمومی سازمان ملل به عنوان رئیس جمهوری آمریکاست.

پرزیدنت دونالد ترامپ روز سه شنبه در نخستین سخنرانی خود در نشست عمومی سازمان ملل، بخشی از سخنان خود را به رفتارهای رژیم ایران اختصاص داد و گفت جمهوری اسلامی ایران بیش از همه چیز از مردم خود می ترسد.

رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه ۲۷ شهریور در سخنرانی خود ایران را جزو کشورهای یاغی دسته بندی کرد که ضمن تهدید جهان، علیه مردم خود نیز فشارهایی اعمال می کنند. وی گفت از دولت ایران می خواهیم که به حقوق مردم خود احترام بگذارد و مردم ایران به دنبال تغییر هستند.

آقای ترامپ گفت همین ترس رژیم ایران از مردم باعث شده که آنها مقابل دسترسی مردم به اینترنت را بگیرند. معترضان و ناراضیان را به زندان بیاندازند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: ایران کشوری است که فرهنگ غنی دارد و مردم ایران می خواهند به ریشه های اصیل خود بازگردند، روزهایی که شاد و رو به پیشرفت باشند.

آقای ترامپ با انتقاد از حاکمان ایران گفت: رهبران ایران یک دیکتاتوری در پشت پوشش دموکراسی را به نمایش گذاشته اند. آنها به جای خرج کردن ثروت کشور برای مردم، مردم را قربانی می کنند و پولها را روانه حماس و حزب الله می کنند تا به کشورهای دیگر حمله کنند. ثروت ایران متعلق به مردم است اما الان صرف تروریست ها در سوریه و یمن می شود.

تازه ترین خبرها را از توئیتر صدای آمریکا دنبال کنید

توافق بد

آقای ترامپ بار دیگر از توافق هسته ای ایران انتقاد کرد و آن را بد دانست و گفت ما نمی توانیم اجازه بدهیم کشوری که مرگ بر آمریکا می گوید، می خواهد اسرائیل را محو کند و دشمن متحدان ما است، به سلاح اتمی دسترسی داشته باشد.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: توافق هسته ای ایران بدترین توافق یک طرفه بود که امضا شده است و این مایه شرمندگی آمریکا است و مطمئن باشید این توافق فصل آخر نیست.

آقای ترامپ درخواست خود را از ایران به این شرح بیان کرد: از دولت و رژیم ایران می خواهیم که دنبال مرگ و خشونت نرود. دولت ایران باید حمایت از تروریسم را متوقف کند.

کره شمالی، رژیم یاغی

رئیس جمهوری آمریکا از کره شمالی به عنوان یاغی ترین کشور یاد کرد و گفت آفت دنیای امروز گروهی از رژیم های متمرد و یاغی هستند که به شهروندان خود و استقلال دیگر کشورها احترام نمی گذارند.

آقای ترامپ افزود: کره شمالی علاوه بر مزاحمت برای دیگران، به ملت خودش هم رحم نمی کند. این رژیم منحوس به ملت خود بی احترامی می کند.

وی افزود: دیده ایم که چگونه رژیم کره شمالی با شهروندانش برخورد می کند. آنها دانشجوی آمریکایی را آزاد کردند اما بعد از چند روز درگذشت. یا یک دختر ژاپنی را دزدیدند. و همینطور دیدیم رفتار این رژیم را با برادر رهبر دیکتاتور کره شمالی.

تازه ترین عکس ها و ویدئوهای خبری را از اینستاگرام صدای آمریکا دنبال کنید:

رئیس جمهوری آمریکا افزود: کره شمالی با آزمایش های موشک بالستیک دنیا را به چالش کشیده است.

آقای ترامپ افزود: مرد موشکی کره شمالی در یک عملیات انتحاری وارد شده و وقت آن رسیده که بفهمد که هسته ای شدن، آینده این کشور نیست. ما دعوت می کنیم که کره شمالی با غیر هسته ای شدن، به دنیای عادی باز گردد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG