لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۱

یادداشت نخست وزیر ژاپن: همبستگی در برابر تهدید کره شمالی


یادداشتی در روزنامه نیویورک تایمز از شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن

کل جهان با تهدید کم سابقه، عظیم و قریب الوقوعی از سوی کره شمالی روبرو است. پیونگ یانگ با آزمایش های موشکی پیاپی در نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد نشان داده است که برد موشک هایش به آمریکا و اروپا رسیده است.

اقدامات کره شمالی چالشی تمام عیار برای جامعه بین المللی است. جامعه جهانی باید در اجرای تحریم های مصوب شورای امنیت علیه کره شمالی متحد عمل کند.

در شمال شرقی آسیا تهدید ناشی از کره شمالی برای بیش از ربع قرن خطری واقعی بوده است. ما در ژاپن با تهدید موشک های کوتاه برد و میان برد و احتمال جنگ افزارهای شیمیایی روبرو بوده و هستیم.

کره شمالی شهروندان ژاپن را هم ربوده است و بعضی از آن ها از دهه هفتاد و هشتاد میلادی در کره شمالی هستند.

تاریخ نشان داده است که فشار هماهنگ از سوی جامعه بین المللی حیاتی است. هیچ تاخیری جایز نیست.

چگونه ممکن است کره شمالی به شکلی خستگی ناپذیر طی بیش از نیم قرن توسعه موشکی و آزمایش های هسته ای را دنبال کند؟ چگونه ممکن است کره شمالی تحت تحریم های موفقیت آمیز طی یک دهه به مواد و تجهیزات لازم دست پیدا کرده باشد؟ روابط تجاری بعضی از کشورهای منطقه با کره شمالی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. به گزارش سازمان ملل متحد قطعات ساخت خارج در موشک های بالیستیک کره شمالی استفاده شده است. کشورهایی همچنان کالا یا خدمات از کره شمالی خریده یا کارگران آن کشور را می پذیرند.

من قویا از موضع آمریکا که همه گزینه ها روی میز است حمایت می کنم.

همبستگی و تلاش هماهنگ در میان اعضای جامعه بین المللی به همراه نقش موثر سازمان ملل متحد بیش از هر زمانی لازم و حیاتی است.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG