لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۵

سفیر سابق آمریکا در آلمان، مدیر اطلاعات ملی آمریکا در دولت ترامپ می شود


دن کوتس ۷۳ ساله، علاوه بر سابقه سناتوری، یک دوره سفیر آمریکا در آلمان بود.
دن کوتس ۷۳ ساله، علاوه بر سابقه سناتوری، یک دوره سفیر آمریکا در آلمان بود.

رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده یکی دیگر از اعضای تیم اطلاعاتی دولت خود را منصوب کرد. دونالد ترامپ «دن کوتس» سناتور سابق ایالت ایندیانا را به‌عنوان مدیر اطلاعات ملی آمریکا برگزید.

به گزارش رویترز، عصر پنجشنبه ۱۶ دی دو نفر از اعضای تیم رئیس جمهوری منتخب آمریکا تایید کردند که این سناتور اسبق رای برای جایگزینی با جیمز کلپر انتخاب کرده است.

دن کوتس که متولد میشیگان است، فارغ التحصیل حقوق است و در ارتش آمریکا خدمت کرده است. او از سال ۱۹۷۶ تا ۱۹۸۰ از ایالت ایندیانا عضو مجلس نمایندگان آمریکا شد. پس از آن آقای کوتس به مدت ده سال تا ۱۹۹۹ سناتور این ایالت شد.

آقای کوتس سابق سفارت آمریکا در آلمان را در دولت اول جرج دبلیو بوش دارد و از سال ۲۰۱۱ به مدت شش سال دوباره به عنوان سناتور ایندیانا انتخاب شد.

به نوشته رویترز، گزینه ترامپ برای مدیر اطلاعات ملی آمریکا یک محافظه کار است که به تازگی به کار خود در سنای آمریکا پایان داده است.

انتخاب آقای کوتس در حالی است که پیشتر اسم کریس کریستی، فرماندار نیوجرسی برای این سمت مطرح شده بود.

آقای کوتس جانشین جیمز کلپر می شود که در یک ماه اخیر بر نقش روسیه در حمله سایبری به کارازار انتخاباتی آمریکا تاکید داشت و روز پنجشنبه در یکی از کمیته های سنا بر این نظر خود تاکید کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG