لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۱

آمریکا از درخواست سازمان ملل برای آتش بس یک ماهه در سوریه حمایت کرد


هدر نائورت سخنگوی وزارت حارجه ایالات متحده آمریکا - آرشیو
هدر نائورت سخنگوی وزارت حارجه ایالات متحده آمریکا - آرشیو

دولت ایالات متحده روز پنجشنبه، با اشاره به گزارش‌های اخیر درباره استفاده نیروهای دولتی سوریه از سلاح‌های شیمیایی، اعلام کرد از درخواست سازمان ملل متحد برای توقف یک ماهه درگیری‌ها در سوریه با هدف امدادرسانی به مردم آن کشور حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفت «ما بار دیگر از گزارش‌های اخیر درباره استفاده رژیم اسد از سلاح‌های شیمیایی، و تشدید بمباران‌هایی که به مرگ دهها غیرنظامی در ۴۸ ساعت گذشته انجامیده، به شدت نگران شده‌ایم.

هدر نائورت در ادامه، با بیان این که حملات اخیر زیرساخت‌های غیرنظامی شهری از جمله بیمارستان‌ها را هدف قرار گرفته، که موجب آوارگی بیشتر در میان مردم سوریه شده است، گفت آمریکا از درخواست سازمان ملل برای توقف یک ماهه درگیری‌ها حمایت می‌کند.

به دنبال انتشار گزارش‌هایی از انجام حملات هوایی علیه آخرین منطقه عمده تحت کنترل مخالفان بشار اسد در نزدیکی دمشق، سازمان ملل ملل متحد روز سه شنبه خواستار برقراری یک آتش بس فوری، دست کم به مدت یک ماه، با اهداف بشردوستانه در سوریه شد.

نیروهای دولت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، با کمک شبه نظامیان تحت حمایت ایران و پشتیبانی هوایی روسیه، دور جدید عملیات نظامی علیه مخالفان خود را در آخرین مناطق عمده تحت کنترل آنها در حومه دمشق، پایتخت، و مناطق غربی کشور آغاز کرده‌اند.

مقام‌های دولتی آمریکا پیشتر دولت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه را متهم کرده‌اند به رغم توافق سال ۲۰۱۳ برای امحای تسلیحات شیمیایی در آن کشور، اقدام به تولید نوع جدیدی از این سلاح‌ها و استفاده از آن علیه مخالفان و همچنین غیرنظامیان کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG