لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۳

آغاز رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی با هدف دفاعی؛ ابراز نگرانی کره شمالیاین رزمایش با حضور بیش از شصت هزار نیروی آمریکا و کره جنوبی برگزار شده است.
این رزمایش با حضور بیش از شصت هزار نیروی آمریکا و کره جنوبی برگزار شده است.

ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی روز دوشنبه ۳۰ مرداد یک رزمایش مشترک آغاز کردند که به ادعای مقام های دو کشور از ماهیت دفاعی برخوردار است. کره شمالی اما به رزمایش مشترک دو کشور به چشم تمرین آماده سازی برای یک تهاجم احتمالی به آن کشور می نگرد.

روزنامه دولتی کره شمالی نوشت دونالد ترامپ و «مون جی-این» روسای جمهوری آمریکا و کره جنوبی با ادامه رزمایش های مشترکشان و تشدید اوضاع تنش آلود شبه جزیره کره، با آتش بازی می کنند.

در مقابل این ادعا، «مون جی-این» در اجلاس روز دوشنبه کابینه کره جنوبی گفت این پیونگ یانگ است که با ادامه اقدام های تحریک آمیزش در شبه جزیره کره اجرای تمرین های نظامی مشترک دفاعی سئول و واشنگتن را مستلزم می کند.

در تازه ترین رزمایش مشترک ایالات متحده و کره جنوبی که تا پایان ماه اوت ادامه خواهد داشت ۱۷۵۰۰ نیروی آمریکایی و ۵۰۰۰۰ پرسنل نظامی کره جنوبی شرکت دارند. شمار نیروهای آمریکایی در این رزمایش سالانه در مقایسه با سال گذشته کمتر است.

جیم متیس، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا می گوید کاهش شمار نیروهای آمریکایی در رزمایش امسال نه بخاطر کاستن از تنش در شبه جزیره کره بلکه برای دستیابی به اهداف تعیین شده در این رزمایش است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG