لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۵

دیدگاه دو وزیر دولت ترامپ: ما پیونگ یانگ را پاسخگو می سازیم


جیم متیس و رکس تیلرسون، وزیران دفاع و خارجه آمریکا
جیم متیس و رکس تیلرسون، وزیران دفاع و خارجه آمریکا

یادداشت مشترکی از جیم متیس و رکس تیلرسون، وزیران دفاع و خارجه آمریکا، در وال استریت جورنال

ما به جای سیاست شکست خورده «بردباری استراتژیک» که به تهدید کره شمالی سرعت داد سیاست جدید «مسولیت پذیری استراتژیک» را جایگزین می کنیم.

هدف ما از کمپین فشار صلح آمیز، عاری سازی شبه جزیره کره از جنگ افزار هسته ای است. آمریکا علاقه ای به تغییر رژیم یا تسریع در یکپارچگی کره ندارد. ما به دنبال بهانه برای مستقر کردن نیروهای مان در منطقه غیرنظامی بین دو کره نیستیم و هیچ تمایلی به تشدید رنج دیرین مردم کره شمالی که با رژیم متخاصم شان تفاوت دارند نداریم.

آمریکا، متحدانش و جهان در پیگیری یک شبه جزیره کره عاری از سلاح هسته ای متحد هستند.

بیانیه های اخیر اعضای آسه آن و دیگر صداهای منطقه ای و جهانی روشن کرده است که جامعه جهانی در برابر اقدامات تحریک آمیز و خطرناک کره شمالی یک نگاه دارد: این اقدامات باید متوقف شود. پیونگ یانگ باید دست از این اقدامات بکشد.

آمریکا به مذاکره با پیونگ یانگ تمایل دارد، اما با توجه به سابقه طولانی بی صداقتی کره شمالی و نقض مکرر موافقتنامه های بین المللی، نشان دادن تمایل به مذاکرات با حسن نیت بر عهده پیونگ یانگ است.

کره شمالی اینک یک انتخاب پیش رو دارد. راه جدید به سوی صلح، کامیابی و پذیرش بین المللی را انتخاب کند یا بیش از پیش به بن بست تخاصم، فقر و انزوا فرو برود. آمریکا برای اولی تلاش می کند و برای دومی هوشیار می ماند.

برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG