لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۳۴

آمریکا دو شخص حقیقی و سه شخص حقوقی حزب‌الله لبنان را تحریم کرد


وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد یک شخص حقیقی و سه شخص حقوقی حزب‌الله لبنان را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است. نمایندگان قانونی«محمد بزی» و «ادهم طباجه» و همچنین شرکت‌های مرتبط با این دو تحریم شده‌اند.

در بیانیه منتشر شده از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا که روز چهارشنبه چهارم اردیبهشت منتشر شد، آمد: «محمد بزی» و «ادهم طباجه» پیش از این تحریم شده‌ بودند ولی محمد بزی امور را به پسرش «وائل» سپرده و «ادهم طباجه» هم به برادرش «حسن طباجه» نمایندگی قانونی داده است. وائل بزی و حسن طباجه دو شخص حقیقی هستند که به فهرست تحریم‌ها اضافه شده‌اند.

در این بیانیه آمده، «شرکت سیاحتی و ساخت و ساز الانماء متعلق به ادهم طباجه، مسئول گردش مالی و تامین بودجه حزب‌الله لبنان در این تحریم‌ها قرار گرفته است.»‌

«وائل بزی» که به نمایندگی از پدرش «محمد بزی» امور مالی در گامبیا و مخفی کردن نهادهای مالی را دنبال کرده است. «ولترا ترنسکور انرژی» و «اوفیسکوپ» هر دو در بلژیک و «شرکت بی‌اس‌کیو‌آردی با مسئولیت محدود» در بریتانیا، شرکت‌های تحت نظارت وائل بزی هستند که تحریم شده‌اند.

حسن طباجه هم که شماری از کارهای برادرش ادهم طباجه را به عهده گرفته، در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته است. حسن طباجه به نمایندگی قانونی از برادرش در معاملات حضور داشته و به گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا با محمد نورالدین، یک پولشوی لبنانی که سه سال پیش در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته، همکاری دارد.

ایالات متحده فشار بر حزب الله و حامی مالی آن یعنی جمهوری اسلامی را افزایش داده است.

دولت ترامپ تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران را بازگرداند تا با فشار بر تهران، مانع حمایت مالی و تسلیحاتی گروه های شورشی و تروریستی مورد حمایت جمهوری اسلامی شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG