لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۲

تشکیلات خودگردان فلسطینی مانع خشونت‌ها نشود، کمک‌های آمریکا قطع می‌شود


جلسه روز چهارشنبه کمیته روابط خارجی سنا
جلسه روز چهارشنبه کمیته روابط خارجی سنا

جلسه ای در کمیته روابط خارجی سنا روز چهارشنبه برگزار شد که درباره قانونی بحث می کند که شاید به قطع کمک به تشکیلات خودگردان فلسطینی منجر شود.

به گزارش خبرنگار صدای آمریکا، ارزیابی قانون موسوم به تایلر فورس در کمیته روابط خارجی سنا به بحث گذاشته شده، که می گوید کمک به فلسطینی ها در صورت پایان خشونت ممکن است

در این جلسه کارشناسان نظر خود را درباره قانون تایلر فورس می گویند.

براساس این قانون کمک های مالی آمریکا به تشکیلات خودگردان متوقف می شود مگر اینکه این تشکیلات خشونت ها علیه شهروندان و اموال اسرائیل و آمریکا را متوقف کند. همچنین بطور علنی خشونت ها را محکوم کند و درباره آنها تحقیق کند. تشکیلات خودگردان فلسطینی نباید از این کمک ها برای کمک به گروه های تروریستی استفاده کند.

این قانون پرداخت کمکهای اقتصادی آمریکا به تشکیلات خودگردان فلسطینیها را مشروط به برداشتن گامهای لازم از سوی این تشکیلات در پایان دادن به خشونت و تروریسم علیه اسراییل میکند.

لیندزی گراهام، سناتور جمهوریخواه در این جلسه به کشته شدن تایلر فورس سرباز آمریکایی در خاورمیانه توسط یک مهاجم فلسطینی به ضرب چاقو اشاره کرد و گفت قانون فورس پیامی به محمود عباس و تشکیلات خودگردان فلسطینی است که اقدامات خشونت آمیز و تاکین مالی و پاداش تروریستها خلاف روند صلح است و باید خاتمه یابد.

آقای گراهام افزود: محمود عباس باید برای دریافت کمک های آمریکا، ثابت کند که این کمک ها ضرف رفاه و آبادی مردم فلسطین می شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

  • 16x9 Image

    شهلا آراسته

    شهلا آراسته در سال ۲۰۰۰، فعالیت خبری خود را در آمریکا با بنیاد تحقیاتی اطلس آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۰۷ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG