لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۶

تیم ترامپ با واقعیت در خاورمیانه روبرو می شود: صلحی که مشکل است


پیشتر آقای ترامپ اظهار امیدواری کرده بود مذاکرات صلح خاورمیانه به زودی به نتیجه برسد
پیشتر آقای ترامپ اظهار امیدواری کرده بود مذاکرات صلح خاورمیانه به زودی به نتیجه برسد

خلاصه مقاله ای از هرب کینون در روزنامه جروسلم پست

پس از بیش از دو ساعت دیدار جرد کوشنر مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ، به همراه جیسون گرینبلات فرستاده آمریکا به خاورمیانه و دیوید فریدمن سفیر آمریکا در اسراییل، با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل، کاخ سفید بیانیه ای منتشر کرد که نکته مهم آن این بود: «مقام های آمریکا و رهبری اسراییل بر این نکته تاکید گذاشتند که شکل دادن به صلح زمان می برد و انجام هر کار ممکن برای ایجاد فضای مساعد صلح بسیار مهم است».

پرزیدنت ترامپ در دیدار با محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی، در کاخ سفید در ماه می گفته بود رسیدن به یک توافق صلح میان اسراییلی ها و فلسطینی ها «امری است که ممکن است به آن دشواری که افراد طی سال ها فکر می کردند، نباشد».

ترامپ در مصاحبه ای در دسامبر ۲۰۱۵ در زمان رقابت های انتخاباتی گفته بود طی شش ماه اول ریاست جمهوری اش به مردم خواهد گفت که آیا رسیدن به یک توافق صلح یا آن طور که او توصیف کرد یک «توافق نهایی» امکان پذیر است یا نه.

دولت ترامپ پس از دیدار رییس جمهوری آمریکا با محمود عباس در کاخ سفید بیانیه ای مشابه بیانیه چهارشنبه شب کاخ سفید منتشر کرده بود.

به نظر می رسد دولت ترامپ در می یابد که صلح خاورمیانه بیش از آن چه انتظار داشت به درازا خواهد کشید.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG