لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۱

دیدار جرد کوشنر مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ با نتانیاهو در اورشلیم


جرد کوشنر داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه برای پیشبرد ماموریت بررسی امکان ازسرگیری مذاکرات صلح خاورمیانه میان اسرائیل و فلسطینی ها وارد اورشلیم شد.

بنا به گزارش ها در این روز بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با آقای کوشنر مشاور ویژه ترامپ، جیسون گرینبلات نماینده ویژه مذاکرات بین المللی و همچنین دیوید فریدمن سفیر آمریکا در اسرائیل ملاقات کرد.

به گزارش اورشلیم پست، در رام الله و اورشلیم امید اندکی به نتیجه دیدار دو روزه و مذاکرات اولیه کوشنر با نخست وزیر اسرائیل و محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی وجود دارد.

هیچیک از دو طرف اسرائیلی و فلسطینی اطمینان ندارند که آیا دونالد ترامپ خواهد توانست در مذاکرات به بن بست رسیده صلح خاورمیانه پیشرفتی ایجاد کند یا این که برعکس تصمیمات دولت جدید آمریکا انتظارات را بالا برده و سپس پروژه پیشبرد صلح را رها می کند.

تلاش های قبلی برای میانجیگری صلح خاورمیانه تحت نظارت دیپلمات های کارکشته آمریکایی و سالها تجربه در منطقه یکسره به شکست انجامیده است.

واشنگتن پست می گوید هرگز برای مذاکره صلح اسرائیل و فلسطینی ها در منطقه ناآرام خاورمیانه دیر نیست اما الان بویژه زمانی پرچالش برای فرستاده ۳۶ ساله و بی تجربه آقای ترامپ در این راه است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG