لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۶

دریاسالار آمریکایی: بحران کره شمالی در بدترین وضع است


دریاسالار هری هریس
دریاسالار هری هریس

یک مقام ارشد نیروی دریایی آمریکا که بر عملیات نظامی در منطقه اقیانوس آرام نظارت دارد روز پنجشنبه گفت که بحران با کره شمالی در بدترین حالتی است که تاکنون دیده است.

دریاسالار هری هریس فرمانده نیروهای آمریکایی در اقیانوس آرام این سخنان را در اظهاراتش در مقابل کمیته نیروهای مسلح سنا ایراد کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس دریاسالار هریس گفت شک ندارد که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی هدف خود برای دست یافتن به موشک اتمی قادر به هدف گرفتن ایالات متحده را پی می گیرد.

او گفت نهادهای اطلاعاتی آمریکا درباره میزان پیشرفتگی برنامه موشکی و اتمی کره شمالی اختلاف نظر دارند. اما دریاسالار هریس گفت در موجودیت برنامه شکی نیست فقط بحث دیر و زود بودن آن است.

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده است که برای جلوگیری کره شمالی از تهدید آمریکا و متحدانش در منطقه، همه گزینه ها از جمله گزینه نظامی در دست بررسی است.

مقامات آمریکایی می گویند حمله پیش گیرانه احتمال زیادی ندارد و دولت آمریکا به دنبال استراتژی برای فشارآوردن بر پیونگ یانگ تحت یاری چین است. چین بزرگترین یاری دهنده کره شمالی و شریک اقتصادی عمده آن است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG