لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۶

کره شمالی بازداشت یک شهروند آمریکایی را تایید کرد


به گزارش شبکه خبری آمریکایی ای.بی.سی بیانیه روز یکشنبه دانشگاه علوم و فناوری پیونگ یانگ تایید کرد که تونی کیم، شهروند آمریکایی «هنگام ترک این کشور» پس از «چندین هفته» تدریس در مدرسه بازداشت شد.

خبرنگار ای.بی.سی گفت تونی کیم که با اسم کیم سنگ-دوک نیز شناخته می شود، سومین آمریکایی است که در کره شمالی بازداشت شدند.

در سال ۲۰۱۶، اوتو وارمبیر که آن زمان ۲۱ ساله و محصل دانشگاه ویرجینیا بود، به دلیل سرقت یک بنر سیاسی از هتلی در پیونگ یانگ، به ۱۵ سال کار اجباری محکوم شد.

چند ماه بعد، کیم دونگ چول، شهروند کره ای تبار آمریکایی، به اتهام جاسوسی به ده سال زندان محکوم شد.

بیل ریچاردسون فرماندار نیومکزیکو که پیشتر درباره آزادی زندانیان آمریکایی با کره شمالی مذاکره کرد گفته است: «این رفتار همیشگی کره شمالی در هنگام تنش است. آنها از بازداشت شدگان آمریکایی به عنوان وجه المصالحه استفاده می کنند و همیشه در ازای آن خواسته ای دارند.»

کره شمالی همزمان با سفر مایک پنس معاون ریاست جمهوری آمریکا به شبه جزیره کره، پیونگ یانگ به جنگ لفظی با آمریکا ادامه داده و استرالیا را به حمله اتمی تهدید کرد.

همزمان با اعزام ناوگان دریایی کارل وینسون به سوی شبه جزیره کره، کره شمالی به نمایش دفاعی خود ادامه می دهد.

کره شمالی همچنین در روز یکشنبه حملات لفظی خود را به سوی آمریکا نشانه رفت و گفت نیروهای این کشور آماده اند تا ناوگان آمریکایی را غرق کنند.

ریچاردسون معتقد است بازداشت یک شهروند آمریکایی دیگر می تواند حاکی از این باشد که آزادی زندانیان می تواند راهی برای پرهیز از تنش باشد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG