لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۱

وزیر دفاع آمریکا: اطلاعاتی از توانایی مخالفان دولت سوریه برای حمله شیمیایی در دست نیست


جیم متیس وزیر دفاع ایالات متحده در حال گفتگو با خبرنگاران در هواپیما در راه سفر به هند - ۱۳ شهریور ۱۳۹۷
جیم متیس وزیر دفاع ایالات متحده در حال گفتگو با خبرنگاران در هواپیما در راه سفر به هند - ۱۳ شهریور ۱۳۹۷

وزیر دفاع ایالات متحده روز چهارشنبه گفت هیچ اطلاعاتی در مورد این که گروه‌های مخالف بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در استان ادلب توانایی ساخت و بکارگیری سلاح‌های شیمیایی را داشته باشند، در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این اظهارات جیم متیس در واکنش به ادعاهای اخیر روسیه بیان شد. روسیه ادعا کرده است که شورشیان مخالف دمشق در صدد انجام یک حمله شیمیایی هستند تا آن را به گردن نیروهای دولت سوریه بیاندازند.

نیروهای دولت اسد با پشتیبانی روسیه و ایران در آستانه عملیات نظامی عمده‌ای در استان ادلب هستند تا این منطقه را، که از آن با عنوان آخرین پایگاه عمده مخالفان دولت در سوریه یاد می‌شود، از کنترل شورشیان آزاد کنند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، وزیر دفاع آمریکا در راه سفر به دهلی نو، پایتخت هند به خبرنگاران همراه خود در هواپیما گفت که ما هیچ اطلاعاتی که نشان دهد اپوزیسیون سوریه توانایی حمله شیمیایی را داشته باشد در اختیار نداریم.

وزیر دفاع آمریکا برای شرکت در گفت‌وگوهای سطح بالای ایالات متحده و کشورهای جنوب آسیا، که قرار است روز پنجشنبه در دهلی نو برگزار شود، راهی هند شده است.

کاخ سفید روز گذشته به دولت بشار اسد در مورد استفاده دوباره از سلاح‌های شیمیایی هشدار داد. نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد نیز از نشست شورای امنیت در روز جمعه برای بررسی تحولات سوریه خبر داد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده نیز دوشنبه شب در پیامی در توئیتر به روسیه و ایران در مورد حمله به استان ادلب هشدار داد و گفت با این کار جان صدها هزار غیرنظامی به خطر خواهد افتاد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG