لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۱

کاخ سفید به دولت اسد درباره استفاده دوباره از سلاح‌های شیمیایی هشدار داد


سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید - آرشیو
سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید - آرشیو

دولت ایالات متحده روز سه شنبه با بیان این که واشنگتن اوضاع در ادلب سوریه را از نزدیک دنبال می‌کند، بار دیگر به دولت بشار اسد درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی هشدار داد.

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای گفت که میلیون‌ها غیرنظامی ساکن در استان ادلب سوریه در معرض حمله قریب الوقوع رژیم بشار اسد با پشتیبانی روسیه و ایران هستند.

وی در این بیانیه، که در وب سایت رسمی کاخ سفید منتشر شده است، به هشدار پرزیدنت دونالد ترامپ اشاره می‌کند که گفته است چنین حمله‌ای اوضاع را بدتر از آنچه هست خواهد کرد.

خانم سندرز اضافه کرد، موضع قاطع ما این است که اگر بشار اسد تصمیم بگیرد بار دیگر از سلاح‌های شیمیایی استفاده کند، آمریکا و متحدان آن «پاسخی فوری و متناسب» خواهند داد.

رئیس جمهوری آمریکا پیشتر در روز سه‌شنبه به دمشق، مسکو و تهران هشدار داد که در صورت انجام حمله بی‌محابا به ادلب، دچار اشتباه انسانی بزرگی خواهند شد و شاید صدها هزار نفر کشته شوند.

ادلب، در ۳۰۰ کیلومتری شمال دمشق، علاوه بر تبدیل شدن به منطقه امنی برای شورشیان ضد دولتی، به پناهگاهی برای برخی گروه‌هایی که در فهرست تروریسم قرار دارند نیز تبدیل شده است.

کاخ سفید در بیانیه امروز خود همچنین خاطر نشان کرد که ایالات متحده و همپیمانان آن به صورت خستگی ناپذیری تلاش خواهند کرد که یک راه حل دیپلماتیک پایدار برای جنگ سوریه بیابند.

جنگ هفت ساله سوریه تا کنون بیش از ۴۰۰ هزار کشته و میلیون‌ها آواره بر جای گذاشته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG