لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۹

نگرانی ژاپنی‌ها از خط مقدم مناقشه کره شمالی و آمریکا


مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا در پایگاه هوایی آمریکا در یوکوسوکا در جنوب توکیو با پرسنل آمریکایی و نیروهای دفاعی ژاپنی گفت و گو کرد. آوریل ۲۰۱۷
مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا در پایگاه هوایی آمریکا در یوکوسوکا در جنوب توکیو با پرسنل آمریکایی و نیروهای دفاعی ژاپنی گفت و گو کرد. آوریل ۲۰۱۷

ژاپنی هایی که در نزدیکی پایگاه های نظامی آمریکا زندگی می کنند با واقعیت جدیدی مواجه شده اند: محل سکونتشان در خط مقدم مناقشه کره شمالی و آمریکا قرار گرفته و اگر پیونگ یانگ تصمیم به حمله بگیرد، تنها چند دقیقه فرصت دارند تا پناه بگیرند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک تاکسی ران ۵۸ ساله در شهر فوسای ژاپن واقع در مجاورت پایگاه هوایی یوکوتا می گوید: «غیرممکن است. امکان ندارد که از آن فرار کنیم. سنگر و پناهگاهی نداریم.»

او گفت شرکتی که برایش کارمی کند اخیرا آموزش هایی را برای زمان حمله احتمالی به کارمندان داده ولی می گوید: «تنها کاری که از دستمان برمی آید این است که در داخل یک فروشگاه پناه بگیریم.»

حمله احتمالی موشکی و این که چه باید کرد، در هفته های اخیر و به دنبال اوجگیری تنش منطقه ای برنامه اغلب تلویزیون ها و دیگر رسانه های ژاپنی بوده است.

کره شمالی هنوز به هدف خود که ساخت موشکی دوربرد قادر به هدف قرار دادن آمریکا است، نرسیده اما تحلیلگران می گویند زرادخانه فعلی رژیم کره شمالی می تواند ۵۰ هزار نیروی آمریکایی مستقر در ژاپن را هدف قرار دهد.

دولت آمریکا در ماه مارس تدابی احتیاطی در پیش گرفت. پیشتر پیونگ یانگ گفت چهار موشک بالیستیک این کشور که در چندصد کیلومتری ژاپن در دریا فرود آمد، در واقع شبیه سازی حمله علیه پایگاه های هوایی در آن کشور بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG