لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۱

ناوگان تهاجمی آمریکا در آب‌های کره؛ چین: خویشتن‌دار باشید


در پی مانور مشترک ژاپن و آمریکا در آبهای شبه‌جزیره کره، رئیس جمهوری چین از همه طرفین خواست تا از بروز تنش خودداری کنند.

شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین، روز دوشنبه در تماسی تلفنی با پرزیدنت ترامپ با موضوع کره شمالی، از آمریکا، ژاپن، و کره شمالی خواست تا از بروز تنش خودداری کنند.

با وجود نگرانی ها از احتمال انجام آزمایش هسته ای از سوی کره شمالی، پرزیدنت ترامپ روز گذشته دستور به برگزاری مانوری مشترک با ژاپن در آبهای شبه‌جزیره کره داد.

احتمال اینکه کره شمالی تحت فشارها از سوی جامعه بین المللی و تحریم های سازمان ملل دست به آزمایشی هسته ای و یا پرتاب موشک بالیستیک دیگری بزند افزایش یافته است.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، کره شمالی روز دوشنبه چهارم اردیبهشت، در واکنش خشمناک خود به مانور مشترک آمریکا و ژاپن در آبهای نزدیک کره شمالی گفت فرستادن کشتی ها به منظور حمله «اقدامی بسیار خطرناک از جانب کسانی است که تدارک یک جنگ هسته ای را می بینند.»

روزنامه رسمی حزب حاکم کره شمالی نیز روز دوشنبه در مطلبی نوشت «آمریکا باید عواقب فاجعه‌بار اقدامات تحریک‌آمیز ارتش خود را به دقت بررسی کند.»

در مانور مشترک آمریکا و ژاپن که روز یکشنبه صورت گرفت، یک ناوگان ضربتی نیروی دریائی آمریکا با اسکورت دوناوشکن ژاپنی به سوی شبه جزیره کره حرکت کردند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در میانۀ تنش درباره آزمایش‌های هسته‌ای و بالیستیکی کرۀ شمالی دستور داده بود که این ناوگان ضربتی به سوی آبهای شبه جزیرۀ کره فرستاده شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG