لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۱

پنس در سفارت اسرائیل در آمریکا: وعده رسمی ما ممانعت از دستیابی ایران به سلاح اتمی است


مایک پنس در محل سفارت اسرائیل در پایتخت آمریکا
مایک پنس در محل سفارت اسرائیل در پایتخت آمریکا

مايك پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا ساعاتی بعد از گشایش سفارت ایالات متحده در اورشلیم، در شهر واشنگتن پایتخت آمریکا در محل سفارت اسرائیل حاضر شد. او با ابراز همبستگی عمیق با مردم و دولت اسرائیل در برابر تهاجمات تهران علیه این کشور، گفت که واشنگتن هیچگاه به ایران اجازه نخواهد داد که به تسلیحات اتمی دست یابد.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه شب در جشن انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به اورشلیم که در سفارت اسرائیل در واشنگتن برگزار شده بود، به مساله خروج پرزیدنت ترامپ از توافق اتمی که او بارها آنرا بدترین توافق در تاریخ آمریکا نامیده بود، اشاره کرد.

وی گفت: همانگونه که دیدید هفته گذشته ایالات متحده بار دیگر رهبری خود را در جهان آزاد نشان داد. آمریکا در برابر کشور رتبه نخست حامی تروریسم ایستاد. پرزیدنت ترامپ آمریکا را از توافق فاجعه بار هسته ای خارج کرد.

آقای پنس، به حملات موشکی هفته گذشته ایران به مواضع اسرائیل در بلندی‌های جولان به عنوان عدم تغییر در رفتارهای جمهوری اسلامی ایران پس از برجام اشاره کرد و آنرا مستندی بر تصمیم درست پرزیدنت ترامپ مبنی بر خروج از برجام دانست.

معاون رئیس جمهوری آمریکا افزود: همانگونه که پرزیدنت ترامپ گفته است توافق اتمی ایران منجر به آرامش و صلح نشده است و نخواهد شد. در حقیقت تهاجم بی سابقه هفته گذشته ایران به اسرائیل تنها گفته های پرزیدنت ترامپ را تایید کرد. این تهاجم ایران صرفا منجر به تقویت عزم ما برای مقابله شد. بگذارید امروز بار دیگر تاکید کنم که ایالات متحده هیچگاه به ایران اجازه نخواهد داد که به سلاح اتمی دست یابد. این وعده رسمی ما به اسرائیل و جهان است.

تنش بین ایران و اسرائیل در ماههای اخیر افزایش یافته است. هفته پیش بعد از شلیک ۲۰ راکت از سوی نیروی قدس ایران، ارتش اسرائیل حدود ۵۰ موضع در خاک سوریه که گفته می شود نیروهای ایرانی در آن حضور دارند را بمباران کرد.

آمریکا و کشورهای غربی و عرب این تهاجم ایران را قویا محکوم کردند.

با خروج پرزیدنت ترامپ از برجام تحریمهای برداشته شده آمریکا در چارچوب برجام بار دیگر اعمال خواهند شد.

این تحریمها که طی سه و یا شش ماه آینده اعمال می شوند، دربرگیرنده تحریمهای فروش نفت و مشتقات نفتی ایران و همچنین بانک مرکزی جمهوری اسلامی است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG