لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۱

انتقال سفارت ایالات متحده: پیامی قوی، آمریکا در کنار دوستان ما می ایستد


یادداشتی در وبسایت روزنامه جروسلم پست از سناتور جمهوریخواه تد کروز از ایالت تکزاس، عضو کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای ایالات متحده

امروز من برای افتتاح سفارت جدید آمریکا در اورشلیم هستم. این چهارمین سفر من به اسرائیل طی پنج سال گذشته است.

به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا پیامی قوی حاکی از ایستادن ما در کنار دوستان و متحدان مان و ایستادن ما در برابر دشمنان مان است.

این امر شانس صلح در خاورمیانه را افزایش می دهد، زیرا نشان می دهد حمایت آمریکا از اسرائیل بی قید و شرط است و مرعوب نظر رسانه های جهانی نخواهد شد.

این دستاورد تاریخی در پی خروج به حق پرزیدنت ترامپ از توافق هسته ای فاجعه بار با ایران که دشمنان اسرائیل و ایالات متحده را توانمند کرد، رخ می دهد.

توافق هسته ای امکان توسعه طلبی و استقرار ایران در نزدیکی مرزهای اسرائیل را فراهم کرد و مشوق هایی به جامعه بین المللی داد تا چشم بر روی این اتفاقات ببندند. برجام به ایران منابعی داد تا حزب الله را در شمال اسرائیل، حماس را در جنوب و حوثی ها را در یمن تغذیه کند.

امروز، در حالی که آمریکا اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می شناسد و با دشمنان مشترک ما مقابله می کند، پیوند میان دو کشور آمریکا و اسرائیل محکم تر از همیشه است. ما برای آزادی های مشترک مان و اطمینان از آینده مشترک مان در کنار هم می ایستیم.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG