لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۸

پیام شرمن عضو مجلس نمایندگان آمریکا به نشست ایران آزاد: من و شما به آینده ایران امید داریم


 «برد شرمن» عضو دموكرات مجلس نمایندگان آمریکا از كالیفرنیا
«برد شرمن» عضو دموكرات مجلس نمایندگان آمریکا از كالیفرنیا

همزمان با گردهمایی سالانه مخالفان جمهوری اسلامی با عنوان «ایران آزاد» در فرانسه، «برد شرمن» عضو دموكرات مجلس نمایندگان آمریکا از كالیفرنیا در پیامی به این گردهمایی گفت من و شما به آینده ایران امید داریم.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

سلام، من نماینده كنگره، براد شرمن از به نام ترین شهرهای آمریكا، شرمن اوكس، كالیفرنیا هستم.

۲۲ سال است كه در كمیته خارجی كنگره، جاییكه برای من اولویت مبارزه برای حقوق بشر در ایران است، خدمت كرده ام و این با حمایت از یك ایران غیراتمی كه دموكراسی، سكولار و آزاد باشد، شروع می‌شود. برای همین مفتخرم كه یكبار دیگر امسال، قبل از گردهمایی بزرگ بین المللی برای ایران آزاد صحبت كنم. اما از زمانیكه من به این گردهمایی پارسال پیام رساندم، پیشرفتهای جدید اساسی صورت گرفته است، درحالیكه رژیم همچنان به اعدامهای گسترده، زندانی كردن خبرنگاران و سوخت رسانی به افراطی گری در منطقه، ادامه می‌داد.

هر روز ایرانیان ایستادند و گفتند ”كافیست“! كه هم برای خود و هم خانواده شان، تهدید بود. آنها به خیابانها آمدند تا فریاد بزنند، ”نه غزه، نه لبنان، نه سوریه، جانم فدای ایران“. ما در همبستگی با ایرانیان شجاع كه برای این فصل جدید مبارزه می‌كنند، ایستاده ایم.

هیچكدام از ما نمیدانیم كه برای این تظاهراتها، روشنتر بگویم، برای تظاهركنندگان، چه پیش خواهد آمد اما هركس كه در خیابانها اعتراض میكند باید بداند كه ایالات متحده دوست آنهاست. مبارزه شما، مبارزه ماست و ما در كنار شما در مقابل رژیمی كه هیچ اهمیتی به آزادی و رفاه مردم خودش نمیدهد، ایستاده ایم.

من می‌خواهم از خانم رجوی برای استمرار حمایتش از دموكراسی، حقوق زنان و اقلیتها در ایران، قدردانی كنم. دموكراسی و برابری فقط اصولی نیستند كه ما در اینجا داریم، حق همه مردم است و ما این آرمان را با ابراز حمایتمان از تظاهركنندگان شجاع در تهران، مشهد و سراسر ایران، داریم.

امسال من این افتخار را داشتم كه لایحه ۶۷۶ را در جلسه كنگره اداره كنم. این یك لایحه كنگره است كه دقیقا از همان مردم حمایت می‌كند. یكبار دیگر باید از مجاهدین خلق برای اینكه اولین سازمانی بودند كه برنامه هسته ای ایران را به توجه جهان در سال ۲۰۰۲ رساندند، قدردانی كنم.

نخبگان ایران هم باید بخاطر نقض فجیع حقوق بشر، نقض آزادی بیان، در تحریم قرار بگیرند.

در ماه مه گذشته، من نامه ای به رئیس جمهور ارسال كردم و خواهان اعمال تحریم به شركتهایی در هركجای جهان كه تكنولوژی سانسور به دولت ایران صادر می‌كنند، شدم. این لایحه نیاز به قانونی دارد كه من در قیام ۲۰۰۹ پشتیبانی كردم تا تصویب شود كه متاسفانه امروزه به اجرا گذاشته نشده است.

سال گذشته، من در معرفی لایحه ۲۰۱۷ تحریم تروریستی سپاه پاسداران، شركت داشتم كه از رئیس جمهور خواست كه سپاه پاسداران را بعنوان نهاد تروریستی نامگذاری كند.

من همچنین یكی از نویسندگان لایحه پاسخگویی ایران به حقوق بشر و گروگانگیری بودم كه در ماه آوریل در جلسه كنگره به تصویب رسید و علیه رژیم ایران برای دستگیریهای غیرقانونی چه آمریكایی و چه ایرانی، تحریم اعمال میكند. تحریمهایی مانند این، نه فقط روی تهران فشار وارد خواهد كرد كه آزار و اذیت مردم خودش را متوقف كند، بلكه كمك خواهد كرد كه رژیم را دوباره به میز مذاكره هسته ای بكشاند. تحت برجام، ما می‌توانیم رژیم را به خاطر اشتباهاتش در رابطه با عدم هسته ای بودن، نسبتا تحریم كنیم. این اشتباهات شامل فعالیتهایش در یمن، سوریه، در خیابانهای اصفهان و شیراز است. این اشتباهات عظیم هستند، لذا تحریمها هم باید بزرگ باشند.

یك ایران كامیاب باید یك ایران صلح آمیز باشد، جائیكه آزادی و حقوق بشر مردم ایران تضمین شود. شما به این آینده ایمان دارید، من به این آینده ایمان دارم و با همدیگر، به كار مان برای یك ایران سكولار، غیر هسته‌ای و دموكراتیك ادامه خواهیم داد، تا این هدف به حقیقت بپیوندند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG