لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۹

پیام «تد پو» عضو جمهوریخواه کنگره به گردهمایی ایران آزاد: رژیم ایران را جنایتکار جنگی می‌دانم


«تد پو» عضو جمهوریخواه کنگره از ایالت تگزاس
«تد پو» عضو جمهوریخواه کنگره از ایالت تگزاس

همزمان با گردهمایی سالانه مخالفان جمهوری اسلامی با عنوان «ایران آزاد» در فرانسه، «تد پو» عضو جمهوریخواه کنگره از ایالت تگزاس در پیامی به این گردهمایی گفت سرزمین ایران، سرزمین تاریخی پارس برای ملاها نیست، بلكه برای شماست.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

به برادران و خواهران و هم مبارزین‌ام در ایران. به شما درود می‌فرستم. من نماینده كنگره ایالات متحده، تد پو از ایالت تگزاس هستم.

من نتوانستم امروز با شما باشم، اما بدانید كه در ذهنم با شما هستم. شور و عزم شما به من همیشه انگیزه بسیار قوی داده است.

ما در دوران تاریخی ایران زندگی می‌كنیم. خانواده و دوستان شما در ایران همچنان در خیابانها برای حقشان می‌جنگند. و تغییر برای ایران درراه است.

من به ملاها دوباره می‌گویم كه تغییر برای ایران در راه است. تجاوز، دستگیری و قتل وحشیانه مردم ایران توسط ملاها تظاهرات مردم علیه این رژیم نامشروع را، متوقف نخواهد كرد.

ایران رتبه اول در تروریسم در جهان را دارد. میلیاردها دلار به سوریه و یمن ارسال می‌كند و مزدورانش را در لبنان، عراق، بحرین، غزه و آمریكای جنوبی پشتیبانی میكند تا جنگ را شعله ور كند.

جمهوری اسلامی از مردم ایران می‌دزدد و اگر آنها جرات به صحبت كنند، با خشونت پاسخشان را می‌دهد. این یك رژیمی است در جنگ. جنگ با مردم خودش.

بعنوان یك قاضی سابق، من این رژیم را مجرم به جنایت جنگی می‌شناسم. جنایت جنگی علیه مردم ایران.

سالیان است كه مجاهدین خلق در خط مقدم بیرون راندن این رژیم نفرت انگیز بوده اند. خانم رجوی، شما یك قهرمان برای بسیاری، من جمله دختران و نوه های دختر من هستید و من همواره مفتخر بودم كه در كنار شما ایستاده ام.

هدف آزادی در ایران درست است. هیچوقت ساكت نخواهد ماند و با همدیگر ما با چالشهای زیادی مواجه شده ایم. شما خیلی برای هدف آزادی فدا كرده اید. شما حقیقت را گفته اید و رژیم را برای شرارتش افشا كرده اید.

جمهوری اسلامی رژیم تروریست و اوباش است. دوستان و خانواده شما توسط این رژیم زندان، شكنجه و به قتل رسیده اند. شما مجبور به ترك خانه هایتان، سكونت در كمپهای عراق و منقطه شدید. البته در همه اینها شما شجاعانه و جسورانه و دلیرانه ایستادید. اما مبارزه شما تمام نشده است، زیرا مبارزه برای آزادی در ایران تمام نشده است.

رژیم تهران یك تهدید برای صلح جهانی است، باید متوقف شوند. ملاها بی رحم هستند، ولی نگذارید كه این شیاطین شما را در شب بیدار نگهدارند، در حالیكه شما و عزم شما باید آنها را در شب بیدار نگهدارد.

در آخر، دموكراسی و عدالت پیروز می‌شود. سرتان را بالا بگیرید و به یاد داشته باشید كه شما در طرف درست تاریخ هستید. تاریخ دارد ورق می‌خورد. سرزمین ایران، سرزمین تاریخی پارس برای ملاها نیست، بلكه برای شماست. سرزمین شماست. كشور شماست. ملاها آنرا از شما دزدیده اند. از دزدان در ایران، آنرا پس بگیرید. آنرا پس بگیرید زیرا كه آزادی ارزش جنگیدن دارد. تسلیم نشوید، خسته نشوید. مشعل آزادی خاموش نمی‌شود.

من با افتخار در كنار شما می ایستم و یكروزی، یكروز نزدیك، ما شانه به شانه همدیگر در خیابانهای تهران آزاد، رژه خواهیم رفت. و همین است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG