لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۱

پیام عضو دموکرات کنگره از کالیفرنیا به گردهمایی ایران آزاد: به تلاش زنان ایرانی مفتخرم


«جودی چو» نماینده دموکرات مجلس نمایندگان از ایالت کالیفرنیا
«جودی چو» نماینده دموکرات مجلس نمایندگان از ایالت کالیفرنیا

همزمان با گردهمایی سالانه مخالفان جمهوری اسلامی با عنوان «ایران آزاد» در فرانسه، «جودی چو» نماینده دموکرات مجلس نمایندگان از ایالت کالیفرنیا در پیامی به این گردهمایی از تلاش زنان ایرانی برای آزادی و دموکراسی تقدیر کرد.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:


سلام، من نماینده كنگره، جودی چو از منطقه ۲۷ كالیفرنیا هستم و می‌خواهم بهترین آرزوهایم را برای یك كنوانسیون بین المللی ۲۰۱۸ موفق برای ایران آزاد، بفرستم.

متاسفم كه نتوانستم حضوری شركت كنم، اما از اینجا در واشنگتن به همه شما در پاریس، می‌خواهم بدانید كه من در همبستگی با شما در مبارزه شما برای آزادی، دموكراسی و حقوق بشر در ایران، ایستاده ام.

همچنین تحت تاثیر بسیاری از دانشجویان پژوهشگر، زندانیان سیاسی سابق، حامیان حقوق زنان و سایر رهبران كه یكبار دیگر برای این هدف مهم گردهم آمده اند، قرار گرفتم.

من بطور خاص تحت تاثیر زنان ایرانی علیرغم اینكه برایشان ریسك دارد، به خیابانها آمده اند. اما آنها تنها نیستند.

تصویر مبارزه آنها در سراسر دنیا به اشتراك گذاشته شده است و مردم با وجدان كه در همه جا هستند در كنار مردم ایران ایستاده اند، زیرا آنها هم خواهان آزادی برای رژیمی بسیار مستبد و شنیع كه لباس پوشیدن آنها را هم دیكته می‌كند، هستند.

زنانی كه امروز در زندانهای ایران هستند بخاطر جرم برداشتن روسری شان، قهرمانانی برای همه زنان در سراسر جهان كه برای برابری می‌كوشند، هستند. من از شجاعت آنها مفتخرم، اما در آرزوی روزی هستم كه زنان بخاطر ابراز خودشان نیاز به ریسك كردن ندارند. اما نقض حقوق بشر ایران فراتر از زنان می‌رود، فقط در سال گذشته، دولت مستبد ایران، هزاران را اعدام كرد.

بسیاری را بخاطر مواد مخدر و برخی بخاطر جرایمی كه در دوران كودكی مرتكب شده بودند. خبرنگاران بخاطر سخن حقیقت ، تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

آزادی بیان، اتحادیه و تجمعات همچنان برای مردم ایران بسیار محدود هستند. به این دلیل است كه من بسیار مفتخرم كه در كنار شما ایستاده ام و علیه این رهبر مستبد ایران، اعتراض می‌كنم.

من كارهای شما را برای برقراری یك ایران آزاد و دموكراتیك كه همراه با آمریكا و سایر (كشورها) كار می‌كند تا یك جهان امن را بسازند، قویا پشتیبانی می‌كنم، نه كشوری كه تروریستها را تامین مالی می‌كند یا مردم خودش را سركوب می‌كند.

پس یكبار دیگر برای همه كارهای مهم شما برای ترویج حقوق بشر و یك ایران آزادتر، سپاسگذاری می‌كنم. و بدانید كه من در پیوستن به شما در این تلاش، مفتخرم.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG