لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۹

پیام عضو دموکرات کنگره آمریکا به گردهمایی «ایران آزاد»: مردم ایران مستحق دولتی دموکرات هستند


«استیو كوهن» نماینده دموكرات كنگره از ایالت تنسی
«استیو كوهن» نماینده دموكرات كنگره از ایالت تنسی

همزمان با گردهمایی سالانه مخالفان جمهوری اسلامی با عنوان «ایران آزاد» در فرانسه، «استیو كوهن» نماینده دموكرات كنگره از ایالت تنسی در پیامی به این گردهمایی گفت مردم ایران مستحق حکومتی دموکراتیک، سکولار و آزاد هستند.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:
به همه دوستان من در گردهمایی ایران آزاد، سلامهای خودم را به شما می‌رسانم. من یك حامی قدیمی برای مردم ایران برای ایران آزاد، بوده ام.

من نائب رئیس قانون، حقوق بشر و دموكراسی در كنگره هستم و به همین دلیل در كنار همه علتهای دیگر، افتخار من است كه امروز شما درود بفرستم.

من قویا از یك ایران آزاد كه دموكراتیك، سكولار و غیر اتمی باشد، حمایت می‌كنم. مردم ایران مستحق دولتی هستند كه به حقوق پایه ای و آزادیشان، اعم از آزادی بیان و اجتماع، برابری جنسیت و مذهبی، احترام بگذارد.

من همچنان نقض حقوق بشر رژیم ایران و حمایتش از تروریسم را محكوم می‌كنم.

من رژیم ایران را فرا می‌خوانم كه از جدایی دین از دولت، آزادی اجتماع و مطبوعات، برابری مرد و زن، اخلاق و حق اقلیتهای مذهبی و همزیستی صلح آمیز با سایر كشورها در منطقه و جهان، حمایت كند. به دوستان ایرانی آمریكایی، از اینكه در اینجا هستید، و برای حمایت بی نظریتان در مبارزه برای دموكراسی و حقوق بشر در ایران، سپاسگذارم.

شجاعت شما برای من و دیگر اعضای كنگره الهام بخش است و من در كنار شما می ایستم و امیدوارم كه ایران آزاد را دیدار كنم. متشكرم.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG