لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۰

وندی شرمن: با ایران توافق کردیم اما اجازه نمی دهیم صلح و امنیت را به خطر بیاندازد


وندی شرمن، ۶۷ ساله، بعد از توافق هسته ای از وزارت خارجه آمریکا بازنشسته شد.
وندی شرمن، ۶۷ ساله، بعد از توافق هسته ای از وزارت خارجه آمریکا بازنشسته شد.

وندی شرمن، معاون پیشین وزیر خارجه آمریکا در زمان توافق هسته ای با ایران، در حاشیه یک نشست در شهر واشنگتن به صدای آمریکا گفت: با ایران توافق هسته ای کردیم اما اجازه نمی دهیم صلح و امنیت را به خطر بیاندازد.

وندی شرمن معاون پیشین وزیر خارجه آمریکا ومذاکره کننده ارشد توافق هسته ای با ایران روز جمعه ۲۳ مهر، در حاشیه نشست شورای رهبری جهانی سازمان مریدین در واشنگتن به شهلا آراسته، خبرنگار صدای آمریکا گفت وی هرگز انتظار نداشت جدا از مسئله هسته ای، توافق رفتار ایران در دیگر زمینه ها را تغییر دهد.

وی گفت: در حقیقت پرزیدنت اوباما و جان کری و همه ما گفتیم که همه تحریمهای دیگر علیه تهران به دلیل حمایت آن از تروریسم، رفتارهای بد رژیم در خاورمیانه و جهان و نقض حقوق بشر و گسترش تسلیحات باید به قوت خود باقی بماند.

خانم شرمن افزود: طی چند روز اخیر که در سواحل یمن علیه ناوهای آمریکا حمله شد، به درستی آمریکا واکنش نشان داد و محل رادارهایی را که این حملات را اجازه دادند، هدف گرفت. بنابراین آمریکا باید برای ایران روشن کند، با اینکه ما این توافق هسته ای را انجام داده ایم، ولی به آنها اجازه نخواهیم داد به شیوه ای عمل کنند که مغایر صلح و امنیت در جهان باشد "

شرمن افزود ما با متحدان در خلیج فارس، با اسراییل و اتحادیه اروپا و دیگران برای اطمینان از رعایت قواعد و معیارهای بین المللی از سوی ایران کار می کینم و هرگونه اقدام لازم را برای فرستادن این پیام روشن به ایران انجام خواهیم داد.

خانم شرمن یکی از سخنرانان پنجممین نشست سالانه رهبری جهانی امروز بود که توسط مرکز بین المللی مریدین و موسسه گالوپ با عنوان "احیای اعتماد به نفس نسبت به رهبران ونهادها" در شهر واشنگتن تشکیل شد.

این نشست که روز جمعه ۲۳ مهر برگزار شد، با هدف گردهمایی رهبران دولتی، تجارت، دیپلماتها و رسانه ها برای گفتگو و ارزیابی نتایج نظرخواهی ها و یافته هایی است که از ۱۶۰ کشور در اطراف جهان از جمله در چین، آلمان، روسیه و ایالات متحده گرد آوری شده، برگزار شد.

برگزار کنندگان این نشست می گویند می خواهند به یک ارزیابی جامع برسند که مردم جهان نسبت به رهبری کشور خودشان و در مورد رهبری آمریکا چه فکر می کنند.

XS
SM
MD
LG