لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۲

وندی شرمن: بی‌اعتمادی بین آمریکا و ایران به سادگی برطرف نمی‌شود


عکس آرشیوی از وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا (نفر دوم از چپ) در مذاکرات اتمی با ایران در وین پایتخت اتریش - ۲۸ ژوئن ۲۰۱۵
عکس آرشیوی از وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا (نفر دوم از چپ) در مذاکرات اتمی با ایران در وین پایتخت اتریش - ۲۸ ژوئن ۲۰۱۵

وندی شرمن مذاکره کننده ارشد پیشین ایالات متحدهدر گفتگوهای هسته‌ای با ایران می گوید عدم اعتماد میان ایران و آمریکا به سادگی برطرف نخواهد شد.

خانم شرمن که یک هفته پیش از سمت خود به عنوان معاون وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی کناره‌گیری کرد، روز جمعه در گفتگو با رادیو سراسری آمریکا NPR گفت، توافق جامع هسته‌ای باعث نخواهد شد دید مشکوک دو کشور به یکدیگر تغییر کند.

وی در بخشی دیگر از این مصاحبه از این گفته چند ماه پیش خود در یکی جلسات سنا که "دروغگویی در ذات کادر رهبری ایران است" ابراز پشیمانی کرد و گفت نباید از آن کلمات استفاده می‌کرد.

خانم شرمن همچنین گفت از ابتدای مذاکرات هسته‌ای دو سال گذشته، خود آمریکا تصمیم گرفت موضوع حمایت ایران از رژیم سوریه یا نقش آن کشور در عراق، مسئله حقوق بشر در ایران، و بویژه موضوع آمریکایی‌های ایرانی‌تبار زندانی را مطرح نکند، زیرا به گفته او واشنگتن نمی‌خواست این موارد برای ایران تبدیل به ابزاری شوند که در مذاکرات "باج خواهی" کند.

XS
SM
MD
LG