لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۰

خزانه‌داری آمریکا:‌ تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران تشدید می‌شود


استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا
استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا

وزیر خزانه‌ داری ایالات متحده می گوید تحریم‌های غیر هسته‌ای علیه تهران تشدید خواهد شد.

به گزارش وبسایت فایننشنال تایمز، استیون منوچین در بخشی از گفت و گو با این رسانه، ضمن اشاره به تحریم های کره شمالی و ایران، گفت: هفته گذشته به دلیل نقض حقوق بشر، تحریمهایی علیه ایران اعمال کردیم و تحریم‌های غیر هسته‌ای بیشتری علیه ایران اعمال خواهد شد.

اشاره آقای منوچین به اطلاعیه وزارت خزانه‌داری آمریکا است که هفته پیش نام «سهراب سلیمانی» سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی سازمان زندان‌ها و اداره کل زندان‌های تهران را به لیست تحریم های ناقضان حقوق بشر اضافه کرد.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، سهراب سلیمانی، برادر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران است. آقای سلیمانی بیش از یک دهه مدیر کل سازمان زندان های استان تهران بود و از سال گذشته به سمت سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی سازمان زندان ها منصوب شد.

استیون منوچین سه شنبه در گفت و گو با فایننشنال تایمز گفت ایالات متحده به دقت ایران را زیر نظر دارد.

در ماههای اخیر تلاش هایی در کنگره آمریکا برای تحریم سپاه صورت گرفته و همچنین دولت ترامپ موضوع قراردادن نام سپاه پاسداران در لیست سازمان های تروریستی را احتمالا بررسی خواهد کرد. با این حال، باب کورکر اعلام کرده، طرح های تحریم بیشتر ایران، تا زمان برگزاری انتخابات اردیبهشت ماه ایران به تعویق افتاده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG