لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۳

شاهزاده رضا پهلوی: تحریم هوشمندانه متجاوزان به حقوق بشر کمک به مردم ایران است


شاهزاده رضا پهلوی، ۵۷ ساله - عکس آرشیو
شاهزاده رضا پهلوی، ۵۷ ساله - عکس آرشیو

شاهزاده رضا پهلوی از اقدام دولت ترامپ برای تحریم سهراب سلیمانی، برادر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس استقبال کرد.

آقای پهلوی پنجشنبه ۲۴ فروردین در توئیتی نوشت این نوع تحریم های هوشمند با هدف قراردادن متجاوزان و ناقضان حقوق بشر در ایران، به مردم ایران کمک می کند.

واکنش شاهزاده پهلوی به تحریم جدید یک فرد و سازمان ایرانی به خاطر نقض حقوق بشر توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا است.

روز پنجشنبه، شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید خبر داد وزارت خزانه‌داری آمریکا در تازه ترین لیست تحریم ها، نام «سهراب سلیمانی» سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی سازمان زندان‌ها و اداره کل زندان‌های تهران را قرار داده است.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، سهراب سلیمانی، برادر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران است. آقای سلیمانی بیش از یک دهه مدیر کل سازمان زندان های استان تهران بود و از سال گذشته به سمت سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی سازمان زندان ها منصوب شد.

ایالات متحده آمریکا بعد از توافق هسته ای، تحریم های ده ساله هسته ای ایران را لغو کرد اما به خاطر ماجراجویی موشکی و همچنین نقض حقوق بشر، تحریم ها در این دو حوزه را لغو نکرد.

این چندمین موضع گیری شاهزاده رضا پهلوی در حمایت از اقدامات دولت ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران است.

در ۲۲ بهمن نیز آقای پهلوی در گفت و گوی اختصاصی با صدای آمریکا در واکنش به فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ گفت که در نامه خود از رئیس جمهوری آمریکا خواست حساب مردم را از جمهوری اسلامی جدا کند.

همچنین آقای پهلوی در گفت و گو با خبرگزاری آسوشیتدپرس که روز یکشنبه ۲۰ فروردین منتشر شد، تغییر در رژیم جمهوری اسلامی ایران را تنها با یک «خیزش عمومی» امکان پذیر دانست و نسبت به ایجاد این تغییر در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ ابراز امیدواری کرد .

او گفت که بر خلاف ادعای برخی از سیاستمداران و اندیشمندان اسلامی، رژیم حاکم بر ایران ساز و کار اصلاح پذیری از داخل را ندارد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG