لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۷

آمریکا تحریم های جدیدی علیه کره شمالی در نظر می گیرد


در حالیکه آمریکا نیروی دریایی خود را در شبه‌جزیره کره مستقر کرده است، کابینه پرزیدنت ترامپ قصد دارد به عنوان بخشی از استراتژی خود در مقابله با تهدیدهای کره شمالی، یک سری تحریم های اقتصادی جدید علیه این کشور اعمال کند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، بخشی از این تحریم های جدید احتمالا شامل تحریم نفتی، تحریم خطوط هوایی کره شمالی، و مقابله با کشتی های تجاری این کشور است. به گفته مقامات کابینه ترامپ، آمریکا احتمالا بانک های چینی در حال کار با پیونگ‌یانگ را مجازات خواهد کرد.

پرزیدنت ترامپ طرحی مقدماتی برای مقابله با کره شمالی را تأیید کرده و از مشاوران امنیت ملی خواسته تا چارچوب و جزئیات بیشتر یک سری تحریم های بین المللی علیه کره شمالی را طراحی و تنظیم کنند. این تحریم ها به قصد مقابله با برنامه هسته ای و موشکی کره شمالی است.

یک مقام کابینه پرزیدنت ترامپ که از فاش کردن نامش خودداری کرده است درباره اقدامات آمریکا علیه کره شمالی به خبرگزاری رویترز گفت «اقدامات زیادی در نظر داریم که می تواند حتی شامل قرنطینه کردن تجارت کره شمالی شود.»

مقامات کابینه آقای ترامپ می گویند تحریم های جدید علیه کره شمالی متناسب با اقدامات تهدیدآمیز از سوی آن کشور خواهند بود. به گفته این مقامات، برخی از تحریم ها مستقیما و برخی دیگر بواسطه سازمان ملل صورت خواهند گرفت که چین در آن به عنوان عضوی از شورای امنیت حق وتو دارد.

در همین حال، اقدام آمریکا در فرستادن ناوهای نظامی به شبه‌جزیره کره و واکنش خشم آلود کره شمالی به این اقدام موجب نگرانی ها مبنی بر احتمال بروز تنش نظامی میان این دو کشور شده است.

با وجود تأکید مقامات آمریکایی بر اینکه در مقابله با کره شمالی گزینه نظامی همچنان بر روی میز باقی است، کابینه پرزیدنت ترامپ تأکید کرده است که تمرکز آمریکا در حال حاضر بر روی تحریم های اقتصادی و دیپلماتیک است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG