لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۲

سناتورها «کاتن» و «هچ» طرح علنی کردن دارایی‌های رهبری ایران را ارائه می‌کنند


سناتورهای جمهوریخواه تام کاتن از ایالت آرکانزاس و اورن هچ از ایالت یوتا روز دوشنبه طرح «قانون شفافیت دارایی رهبری ایران» را ارائه کردند که وزارت خزانه داری را ملزم می کند درباره دارایی های مقام های کلیدی ایران گزارش بدهد.

به گزارش واشنگتن فری بیکن، بنا بر بیانیه مکتوب دفتر سناتور کاتن، این طرح وزارت خزانه داری را وا می دارد که گزارش هایی درباره دارایی های آیت الله های ایران تهیه کند تا فاش شود آن ها با چه فسادی اقتصاد آن کشور را مدیریت می کنند.

سناتور جمهوریخواه تام کاتن می گوید: «این گزارش برای تمام جهان آشکار خواهد کرد که آیت الله ها به چه بدی اقتصاد ایران را سوءمدیریت می کنند و چقدر پول از مردم ایران دزدیده اند. آن ها سال ها زندگی پر رفاهی داشته اند در حالی که مردم خودشان رنج کشیده اند، زمان آن است که بر این فساد نوری روشن بتابانیم.»

بیشتر بخوانید:/ «شفافیت دارائی کادر رهبری ایران»

به گفته سناتور اورن هچ این طرح اطلاعات علنی را در باره سودجویی آیت الله خامنه ای از جیب ایرانی ها ارائه می دهد.

این سناتور بلندپایه و پرسابقه می گوید: «من از پیوستن به سناتور کاتن در ارائه قانون شفافیت دارایی رهبری ایران خوشنودم؛ این طرح خواهان انتشار علنی اطلاعات درباره سرمایه هایی است که خط حیات آیت الله خامنه ای و رژیم اوست. با این طرح با آگاه کردن افکار عمومی نسبت به سودجویی های حکومت ایران از مردم خودشان به ایرانی ها در تلاش شان برای آزادی و رفاه کمک خواهد شد.»

طرح مشابه ای در ماه دسامبر در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد که از سوی بروس پولیکین، قانونگذار جمهوریخواه مجلس نمایندگان از ایالت مین، ارائه شده بود.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG