لینکهای قابل دسترسی

جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۶

با فرمان اجرایی ترامپ دست کم ۶۰ هزار ویزای آمریکا باطل شد


یک عراقی که بخاطر ممنوعیت جدید، از مصر به عراق بازگردانده شد.
یک عراقی که بخاطر ممنوعیت جدید، از مصر به عراق بازگردانده شد.

رسانه‌های آمریکا عصر جمعه به وقت محلی اعلام کردند که به دنبال صدور فرمان اجرایی هفته گذشته رئیس جمهوری ایالات متحده، دست کم ۱۰۰ هزار ویزای صادر شده برای متقاضیان سفر به آمریکا در این مدت باطل شده است.

شبکه تلویزیونی ان بی سی و روزنامه واشنگتن پست به نقل از یکی از وکلای دولت در جلسه امروز یک دادگاه فدرال در ایالت ویرجینیا برای بررسی شکایتی در مورد فرمان اخیر مهاجرتی دونالد ترامپ، این خبر را اعلام کرده‌اند.

به گزارش ان بی سی، به دنبال پافشاری قاضی دادگاه برای اعلام آمار افرادی که به دنبال فرمان ریاست جمهوری از ورود به آمریکا منع شده‌اند، «اِرِز رووِنی» از اداره قوانین مهاجرتی وزارت دادگستری آمریکا این رقم را اعلام کرد.

با این حال، خبرگزاری آسوشیتدپرس اندکی بعد از قول وزارت خارجه دولت جدید آمریکا نوشت که آمار مذکور کمتر از ۶۰ هزار است، که با رقم اعلام شده از سوی وکیل دولت در نشست امروز دادگاه فدرال ویرجینا تفاوت بسیاری دارد.

پرزیدنت ترامپ جمعه گذشته یک فرمان ریاست جمهوری را به منظور حفاظت از ایالات متحده در برابر تروریسم امضا کرد، که بر مبنای آن ورود شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان، از جمله ایران، با محدودیت‌هایی روبرو می‌شود.

این فرمان اجرایی نه تنها در خارج از کشور، بلکه در داخل آمریکا نیز با مخالفت‌های گسترده‌ای روبرو شده است و موضوع، به دنبال طرح شکایت هایی، در برخی دادگاه‌های ایالتی و فدرال تحت بررسی قرار گرفته است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG